Wojciech Ziemba - FLS

Wojciech Ziemba - FLS

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klub Sportowy i Płaszów górą w meczach na szczycie, Rafis co najmniej ze srebrem

W piątek bardzo ważne spotkania rozgrywano na czwartym szczeblu rozgrywkowym. W rywalizacjach pomiędzy drużynami walczącymi o tytuł mistrzowski lepsze okazały się drużyny Klubu Sportowego (D1), który zdecydowanie pokonał Krakoską Piłkę oraz Płaszowa-Serwis Bank (D2), który dzięki zabójczej końcówce ograł Rodzinę Królewską. W Lidze A dzięki wygranej co najmniej srebrne medale zapewnił sobie Rafis, a w B2 dzięki czwartej kolejnej wygranej bliżej medalu jest Relaksmisja. Na dole tabel także kilka ważnych wyników. Dzięki wygranej nad KPPN ze strefy spadkowej wydostały się Korkociągi (B1), a po zwycięstwe nad Jala Dreips pewne utrzymania są Chłopy (C2).

Żymła Siermięga mistrzem Ligi B2

Na kolejkę przed końcem zmagań mistrzostwo Ligi B2 zapewniła sobie Żymła Siermięga.

Przed ostatnim spotkaniem drużyna braci Ariel i Dominik Labzik ma na koncie komplet 11 zwycięstw, najwięcej strzelonych (nie tylko w B2, ale w całej lidze) goli oraz najmniej straconych. Najprawdopodobniej to nie koniec wiosennych triumfów tej ekipy, bo Patryk Marzec i Patrick Leftwich przewodzą w klasyfikacjach indywidualnych odpowiednio goli i asyst.

Dla Żymły to trzeci mistrzowski tytuł w jej historii. Wcześniej "Siermiężni" dwukrotnie triumfowali w Lidze C, a medalowe dokonania uzupełnia srebro wywalczone w Lidze B. Zdobyte mistrzostwo oznacza także, że Żymła wraca po dwóch latach do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Po pierwsze punkty, przerwać historyczną serię

Ostatni dzień zmagań przed majówkową przerwą to 3 spotkania rozgrywane na boisku przy ulicy Parkowej. Rywalizacja wystartuje meczem Ligi C2, czyli VilaNovy z Prawdzikami. “Portugalska ekipa” spróbuje nie dopuścić do tego, żeby jej przeciwnik odniósł historyczne, szóste z rzędu zwycięstwo w jednym sezonie. Później przeniesiemy się do elity, gdzie będziemy świadkami starcia doświadczonych ekip Rafisu i Cybermachiny. Na zakończenie dnia - o swoje pierwsze punkty powalczy zespół Valposiano, który po dotychczasowych meczach z trudnymi rywalami zamyka tabelę Ligi B1.

Subscribe to this RSS feed