Cybermachina z TEBem o miejsce na podium, FC Kalinex o przełamanie

Najciekawiej we wtorek zapowiada się rywalizacja TEB Edukacji z Cybermachiną, która może wiele wyjaśnić w kwestii obsady ostatniego wolnego miejsca na podium Ligi A. Tylko wygrana z Asami pozwoli przedłużyć Piratom szanse na utrzymanie, więc emocji w tym meczu nie powinno zabraknąć. W Lidze B1 mający ostatnio słabszy okres FC Kalinex podejmie grającą “o życie” Radkę. Interesująco powinno być także w Lidze B2, gdzie naprzeciw siebie staną ekipy Żymły Siermięgi oraz Czyżyn. Ważny krok w kierunku awansu może wykonać Astor, pod warunkiem jednak, że pokona Virtus Logistics. Z odniesieniem kolejnej wygranej problemu nie powinny mieć Browary Hills, które zmierzą się z Nosaczami. Podobnie w Lidze D1 stawiamy na zgodne zwycięstwa Dream Crushers oraz FC Meczdej, które mierzą się odpowiednio z Armagedonem oraz No Name. W Lidze E2 nadzieję na znalezienie się na podium i wywalczenie promocji postarają się Wściekłe Psy, którym przyjdzie rywalizować z Perłą.

Godzina 19:40

JAGLACCI TINDERWOLVES - HOLBA (LIGA C2)

Holba po serii czterech kolejnych zwycięstw w ostatnich kilku kolejkach nie notuje zbyt dobrych wyników, jednak trzeba wziąć poprawkę na to, że mierzyła się z naprawdę dobrymi ekipami, będącymi na dodatek w wysokiej dyspozycji. Dzisiaj o piąty sukces w sezonie powinno być nieco łatwej. Po drugiej stronie boiska staną bowiem walczący o utrzymanie zawodnicy Jaglacci Tinderwolves, którzy w ubiegłym tygodniu rozegrali niezłe spotkanie przeciwko Porcie, ale mimo to zakończyli je bez zdobyczy punktowej. A te są im w dalszym ciągu bardzo potrzebne, ponieważ utrzymanie wcale nie jest jeszcze zapewnione. Dzisiaj zapewne ponownie dadzą z siebie wszystko i powalczą, ale i tak stawiamy na zwycięstwo ich przeciwników.

NASZ TYP: 2

CALCIO&BIRRA KRAKÓW - PAKERBOX.PL (LIGA D1)

Klasyczne spotkanie o “sześć punktów”. Obie drużyny są bowiem uwikłane w walkę o utrzymanie i dla jednej z nich porażka może oznaczać pożegnanie się z czwartym szczeblem rozgrywkowym. Jedni i drudzy nie grzeszą w ostatnich tygodniach formą, dlatego tym trudniejsze jest wskazanie faworyta tej rywalizacji. Każde rozstrzygnięcie jest możliwe, ale nam wydaje się, że mimo wszystko nieco więcej szans należy przyznać ekipie Calcio&Birra. Czy jednak ten zespół rzeczywiście zwycięży? O tym przekonamy się wieczorem.

NASZ TYP: 1X

DREAM CRUSHERS - ARMAGEDON (LIGA D1)

Utrzymujący się w rewelacyjnej formie zespół Dream Crushers podejmie dzisiaj znajdujący się w strefie spadkowej Armagedon. Nie trudno więc wskazać faworyta tego spotkania. Staramy się znaleźć jakieś argumenty, które mogą przemawiać na korzyść Armagedony, ale… po prostu ich nie znajdujemy. Różnica w aktualnej dyspozycji, osiąganych wynikach, celach na końcówkę sezonu jest zbyt duża, abyśmy mogli postawić inaczej niż na pewne, aczkolwiek niekoniecznie wysokie, zwycięstwo Dream Crushers. Tym bardziej, że dla Armagedonu prawdopodobnie kluczowe i tak będzie starcie z Calcio&Birra w ostatnim tygodniu rozgrywek.

NASZ TYP: 1

APOLLO 30 - REKONWALESCENCI SKAWINA (LIGA D2)

Niedawna porażka z Alliance mocno skomplikowała sytuację Apollo 30 i mocno oddaliła ten zespół od strefy medalowej. Nawet wygrana w dzisiejszym meczu nie pozwoli przesunąć się wyżej w tabeli. Gracze Apollo muszą jednak robić swoje i liczyć przy okazji na potknięcia rywali. Ich samych czeka z Rekonwalescentami trudna przeprawa. Zespół ze Skawiny nabrał w ostatnich czasie wiatru w żagle, zwycięsko wyszedł z dwóch kolejnych starć i zapewne ma ochotę na więcej. Co prawda w roli faworyta stawiamy Apollo 30, ale nie wykluczamy scenariusza, w którym to jednak Rekonwalescenci dopisują po końcowym gwizdku do swojego dorobku komplet punktów. Tym bardziej, że rywalom zdarza się potykać z niżej notowanymi przeciwnikami.

NASZ TYP: 1X

HEINEKEN HGSS - JANUSZE FUTBOLU (LIGA E1)

Wszystko co najlepsze Heineken w tym sezonie zdaje się ma już za sobą. Po dobrym początku zespół ten wpadł w trudny do wytłumaczenia dołek formy, z którego już od kilku tygodni nie może się wydostać. A forma wcale nie wraca na dobre tory, o czym świadczą najlepiej gładko przegrane mecze z Błękitną Watahą oraz Powrotem Żywych Trupów, a więc rywalami będący jak najbardziej w zasięgu Heinekena. Dzisiaj naprzeciw stanie ambitna i waleczna ekipa Januszy Futbolu i naszym zdaniem to właśnie ona będzie faworytem. Jak wiadomo Janusze pewne niedociągnięcia w swojej grze nadrabiają olbrzymim zaangażowaniem i serduchem wkładanym w każde spotkanie. To połączenie powinno przynieść Januszom trzy punkty.

NASZ TYP: 2

NIC SIĘ NIE STAŁO - INPOST (LIGA E1)

Równo siedem tygodni czekają zawodnicy Nic się nie stało na czwarte zwycięstwo w sezonie. Od wygranej z OREO zespół NSNS zanotował cztery kolejne porażki, przez które stracił kilka pozycji w tabeli. Czy w rywalizacji z InPostem przyjdzie przełamanie? Nie jest to wykluczone, aczkolwiek nie będzie o to łatwo. Gracze InPostu ustabilizowali bowiem formę na niezłym poziomie i w ostatnich tygodniach częściej wygrywają niż przegrywają. Na pewno są bardzo niewygodnym przeciwnikiem, z którym każdy musi się w Lidze E1 liczyć. Dzisiaj stawiamy na ich zwycięstwo, ale aby je odnieść będą się musieli porządnie napracować.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:35

BAD BOYS - WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ (LIGA A)

Grająca ostatnio w kratkę ekipa Bad Boys podejmie dzisiaj ostatnie w tabeli, szargane problemami kadrowymi Wybrzeże Klatki Schodowej. Faworyta tej rywalizacji wskazać nie jest więc trudno. W dodatku Bad Boysom nie powinno zabraknąć motywacji, ponieważ ewentualna wygrana nad “czerwoną latarnią” Ligi A zapewni im utrzymanie w elicie na kolejny sezon. Stawiamy zatem na pewne zwycięstwo BB, ale po cichu liczymy, że Wybrzeże będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę i zamiast meczu do jednej bramki zobaczymy ciekawy spektakl.

NASZ TYP: 1

HOME BROKER/TANIEMIESZKANIA.PL - TEB EDUKACJA B (LIGA B2)

Home Broker pokonując w swoim ostatnim spotkaniu Radkę mimo wszystko sprawił małą niespodziankę, ponieważ mało kto stawiał na zwycięstwo tej drużyny. Wspomniany sukces zapewne wskrzesił na nowo nadzieję na uratowanie sezonu i sprawił, że spadek na niższy szczebel wcale jeszcze nie jest przesądzony. Mimo wszystko HB pozostaje póki w strefie spadkowej. Sytuacja może się zmienić już dzisiaj, ale pod warunkiem, że uda się pokonać drugi zespół TEB Edukacji. A nie będzie to łatwą sprawą, ponieważ TEB B niedawny kryzys formy ma już za sobą, o czym świadczą zwycięstwa w starciach ze znacznie wyżej notowanymi: Piometem oraz CA Sharks. Stawiamy, że czeka nas intensywne i bardzo interesujące 50 minut, po których z trzech punktów będą się cieszyli gracze TEBu B.

NASZ TYP: 2

RADKA - FC KALINEX (LIGA B2)

Radka ma do rozegrania najwięcej spotkań z całej stawki Ligi B1, ale jej sytuacja na tą chwilę jest trudna. Ostatnie miejsce w tabeli i zaledwie siedem punktów na koncie sprawia, że Radkę czeka najpewniej ciężka batalia o utrzymanie do ostatniej kolejki. Jeden rzut oka na tabelę wystarczy, aby stwierdzić, że teoretycznie w dzisiejszym spotkaniu nie powinno być mowy o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej przez Radkę. Jednak FC Kalinex to już nie jest ten zespół, który w pierwszej fazie rozgrywek imponował formą i zaskakiwał osiąganymi wynikami. “Byki” wciąż poważnie liczą się w walce o medale, ale żeby w niej pozostać muszą się w końcu odblokować i zwyciężyć. Lepszej okazji niż starcie z ostatnią drużyną w stawce już nie będzie.

NASZ TYP: X2

GSBK - ABB (LIGA C1)

GSBK zachowuje jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie, jednak w praktyce spadek na czwarty szczebel rozgrywkowy jest już praktycznie przesądzony, tym bardziej że w następnej kolejce zaplanowano mecz z Kamebem. Kiepskie wyniki i ostatnie miejsce w tabeli są pokłosiem po prostu kiepskiej dyspozycji GSBK wiosną. Znacznie lepiej prezentuje się za to ekipa ABB, której celem na ostatnie kolejki jest z całą pewnością zapewnienie sobie miejsca w górnej połówce tabeli, co będzie można zaliczyć po stronie jej niewątpliwych sukcesów. Jeśli ABB podejdzie poważnie do dzisiejszego spotkania i nie zlekceważy rywala, to z odniesieniem pewnego zwycięstwa nie powinno mieć żadnych problemów.

NASZ TYP: 2

ASTOR - VIRTUS LOGISTICS (LIGA C1)

Gracze Astora zapewne jeszcze długo po końcowym gwizdku rozpamiętywali ostatnią akcję meczu z Bandą Pycholi. Strzelony przez bramkarza rywali gol kosztował Astor utratę dwóch punktów. Znając ten zespół i grających w nim zawodników jesteśmy niemal pewni, że to zdarzenie wyzwoli w nich sportową złość i zrobią wszystko, aby z Virtusem sięgnąć po komplet punktów w przekonujący sposób. Muszą się mieć na baczności, ponieważ rywale to nie jest drużyna z przypadku, ale potrafiający grać w piłkę, dobrze poukładany i groźny dla każdego rywal. Nastawiamy się na bardzo interesujące widowisko i mamy nadzieję, że się nie rozczarujemy. Stawiamy na wygraną Astora, ale Virtus z pewnością łatwo broni nie złoży.

NASZ TYP: 1

NO NAME - FC MECZDEJ (LIGA D1)

Mający już pewne utrzymanie zespół No Name spotka się dzisiaj z Meczdejem, który od 6 tygodni “leje” każdego bez wyjątku. Na rozkładzie graczy Dudy w ostatnich dwóch meczach były choćby takie zespoły, jak Klub Sportowy i Shamrock, które również aspirują do gry w wyższej lidze. Dzisiaj gracze FC nie powinni mieć problemów z dopisaniem do swojego dorobku kolejnych 3 punktów, ponieważ ekipa NN od trzech tygodni trwa w punktowej niemocy, którą będzie jej ciężko przerwać z tak dobrze dysponowanym rywalem.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:30

TEB EDUKACJA - CYBERMACHINA G. PUB (LIGA A)

Spotkanie, które może być kluczowe dla obsadzenia ostatniego miejsca na podium. Zagra w nim mający spory niedosyt TEB i ratująca ten sezon pięcioma ostatnimi zwycięstwami Cybermachina. Zespół Targosza jako pierwszy zdołał tydzień temu urwać punkty Stomatologii, ale w innych ważnych meczach tego sezonu na ogół zawodził. Gracze G. Pubu mają natomiast świadomość szansy, przed którą dzisiaj stają i wydaje nam się, że mogą być dla Edukacji bardzo nieprzyjemnym rywalem. Ciężko jednoznacznie wskazać na faworyta, więc skłaniamy się ku podziałowi punktów, chociaż historia dotychczasowych gier wskazuje na TEB Edukację, która z pięciu jak do tej pory rozegranych meczów z Cybermachiną wygrała aż trzy. Jak jednak wiadomo statystyki na boisku nie grają.

NASZ TYP: X

ASY NH - PIRACI (LIGA A)

Mecz prawdy dla Piratów, dla których początek sezonu był dużo łaskawszy niż jego końcówka. Zespół Kościółka nie wygrał w 6 ostatnich spotkaniach i do końca musi z nadzieją walczyć o utrzymanie. Żeby zachować szanse na utrzymanie - Piraci potrzebują dzisiaj wygrać z Asami NH, co na pewno nie będzie zadaniem łatwym. Zawodnicy Nowaka grają co prawda ostatnio w kratkę, ale to i tak nie przeszkadza im w zajmowaniu miejsca w górnej części tabeli. Według nas gracze z Nowej Huty mogą okazać się zbyt wysoką poprzeczką dla innego z beniaminków.

NASZ TYP: 1X

ŻYMŁA SIERMIĘGA - CZYŻYNY (LIGA B2)

Rozjeżdżająca swoich rywali niczym walec Żymła ma dzisiaj przed sobą trudne spotkanie z mającymi medalowe aspiracje Czyżynami. Patrząc na wiosenną formę “Zielono-czarnych”, potrzebny byłby jednak jakiś duży pech, żeby zespół Labzika nie zdobył dzisiaj swoich kolejnych 3 punktów. Czyżyny skomplikowały sobie nieco walkę o awans niedawną porażką z Relaksmisją, ale już w swoim ostatnim meczu spisali się bardzo dobrze przeciwko Amadeusowi. Spodziewamy się wyrównanego widowiska, w którym i tak skuteczniejsi okażą się gracze lidera. Jeśli chodzi o historię rywalizacji Żymły z Czyżynami, to w trzech dotychczasowych meczach pomiędzy tymi drużynami dwukrotnie górą była Żymła (2:1, 3:1), a raz padł remis (4:4).

NASZ TYP: 1

BROWARY HILLS - NOSACZE (LIGA C2)

Bezsprzecznie najlepszy zespół ostatnich tygodni w swojej grupie zmierzy się z teamem, który prezentuje się totalnie na odwrót. Browary mają na swoim koncie 8 wygranych z rzędu, dzięki którym w zdecydowany sposób pną się na sam szczyt tabeli. Dzisiaj przed “Pomarańczowymi” do wykonania kolejny krok w kierunku mistrzostwa, a na przeszkodzie staną im ostatnie Nosacze. Grający na czerwono zespół w ostatnich 7 meczach nie zdobył żadnych punktów, przez co w starciu z rozpędzonym rywalem nie ma co się chyba doszukiwać się szansy na przełamanie.

NASZ TYP: 1

BIANCONERRI - PORTA KRAKÓW (LIGA C2)

Mecz zespołów, które właściwie już o nic nie grają. Ewentualnym podium - przy dobrych wiatrach - może być jeszcze “zagrożona” mająca serię 5 kolejnych zwycięstw Porta, która musiałaby podtrzymać dzisiaj swoją dobrą passę. Jej rywalem będzie dzisiaj zespół nieobliczalnych Bianconerri, którzy w ostatniej kolejce wysoko pokonali Victorię. “Biało-czarni”, mając już właściwie pewne utrzymanie, grają bez presji, co może dzisiaj prowadzić do ciekawego rozstrzygnięcia. Skłaniamy się jednak nieco bardziej ku Porcie.

NASZ TYP: X2

WŚCIEKŁE PSY - PERŁA KRAKÓW (LIGA E2)

Mecz zespołów, które znajdują się aktualnie najniżej w tabeli grupy mistrzowskiej. Wyżej są jednak Wściekłe Psy, które mają o 5 oczek więcej od pozostającej bez formy Perły. Po ostatniej porażce z Kabaretem ekipa WP, jeśli myśli jeszcze o zakończeniu wiosny na podium, powinna dzisiaj obowiązkowo zgarnąć komplet oczek. Zespół Myszki raczej chce już tylko dograć debiutancki sezon na otwartym boisku i wydaje się, że powyżej 5. miejsca nie podskoczy, dlatego zdecydowanym faworytem są Psy.

NASZ TYP: 1

(0 votes)