Uratować sezon, o kolejną wygraną

Na rozpoczęcie 12. tygodnia rozgrywek boiska KS Nadwiślan i Hutnika, jak w każdy poniedziałek, standardowo będą gościć 36 drużyn. W elicie powinniśmy być świadkami dwóch ciekawych pojedynków. W pierwszym z nich Mazi-Team zagra z innym beniaminkiem - Pink Bowling, o to, kto będzie miał więcej spokoju na finiszu rozgrywek. W drugim z nich Aqua Soil spróbuje przedłużyć swoje nadzieje na brąz w meczu z klasowym GDA. W Lidze B2 szykuje się zacięta potyczka o utrzymanie, w której Grupa Partner powalczy o uratowanie wiosennego sezonu z Interem. W innym bardzo równo zapowiadającym się pojedynku tej grupy - Relaksmisja zagra o 3. kolejną wygraną z walecznym Oświecenia. Również o 3. wygraną z rzędu mają szansę powalczyć w Lidze D1 Asy NH B, na których drodze staną dziś gracze Coca Juniors.

Godzina 19:00

Relaksmisja - Oświecenia Team (Liga B2)

Oba zespoły w środku tabeli oddzielają tylko Pompy, ale to Relaksmisja ma o 5 punktów przewagi nad OT i dalsze szanse na grę o medal. Ekipa Mierzyńskiego w ostatnim meczu z Weldbudem ponownie popisała się lepszą formą na dłuższym dystansie, dzięki czemu dopisała do swojego konta drugie z rzędu ważne 3 oczka. W ten sam dzień Oświecenia mierzyło się z Żymłą i trzeba przyznać, że postawiło jej bardzo trudne warunki. Powoduje to duże trudności ze wskazaniem faworyta dzisiejszego starcia. W naszym odczuciu wynik cały czas będzie na styku.

NASZ TYP: X

Nowa Elektro-Squad - Big Time Kraków (Liga D2)

Pojedynek zespołów, dla których jedynym celem jest już w tym momencie spokojne utrzymanie. Nowa swoją ostatnią wygraną nad Albatrosem zrobiła w jego kierunku bardzo duży krok i dwa ostatnie pojedynki również musi rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pierwszym z jej rywali na finiszu rozgrywek będzie dzisiaj Big Time, który potrafi sprawiać duże niespodzianki, jak choćby w meczach z Płaszowem i Apollo. Co prawda Dumon i spółka nie mieli ostatnio szans w meczu z liderem, ale i tak pozostają bardzo niewygodnym rywalem. Naszym zdaniem dzisiaj ekipy podzielą się punktami.

NASZ TYP: X

OREO - Wzmocnieni FC (Liga E1)

Mecz przedostatniego OREO z mającymi ostatnio mniej stabilny okres Wzmocnionymi. Ekipa Pawlika postawiła ostatnio bardzo twarde warunki faworyzowanemu Nie ma Lipy, czym pokazała, że nie należy jej skreślać, nawet w starciach z wyżej notowanymi zespołami. Dzisiaj w meczu z mającymi nadal szanse na brąz Wzmocnionymi, OREO ponownie jednak nie będzie faworytem. Stawiamy na “Pomarańczowych”, którzy na ostatniej prostej muszą konsekwentnie punktować.

NASZ TYP: 2

Godzina 19:40

FC Po 40-tce - Kadra GAP AZS UEK (Liga C1)

Ekipa FC nadal ma dobry dla siebie okres, ponieważ ostatnie 3 starcia przyniosły jej aż 9 punktów i utrzymanie na szczeblu C. Dzisiaj “Czterdziestolatkowie” powalczą o przedłużenie dobrej serii z zespołem Kadry, który mimo ostatniej porażki z Aptivem, nadal liczy się w walce o wicemistrzostwo. 3 punkty dzisiaj dałyby “Akademikom” miejsce tuż za plecami Kamebu i z pewnością taki jest ich cel na to spotkanie. Wydaje się, że w meczach z niżej notowanymi zespołami GAP radził sobie wystarczająco dobrze, żeby obsadzić go dzisiaj w roli pewnego faworyta.

NASZ TYP: 2

Asy NH B - Coca Juniors (Liga D1)

Po ostatnim, historycznym pierwszym zwycięstwie rezerw Asów, które minimalnie pokonały Pakerbox, przyszła pora na kolejną wiktorię, tym razem z BTCH. Rozpędzający się trochę zbyt późno zespół z Nowej Huty zmierzy się dzisiaj z innym zespołem walczącym o ligowy byt - Coca Juniors. Gracze CJ w ostatnich 3 meczach przegrali wszystko co się dało, zdobywając tylko 4 gole. Oba zespoły w tym sezonie nie błyszczą formą i dlatego ani jeden, ani drugi nie może dziś uchodzić za murowanego faworyta. Najbardziej prawdopodobny wydaje nam się remis.

NASZ TYP: X

OSK Adrenalina - Alliance Kraków (Liga D2)

Zamykająca tabelę Adrenalina ma po 9 meczach tylko 1 zwycięstwo na swoim koncie, co jest zdecydowanie zbyt małym dorobkiem, żeby w tym momencie myśleć o utrzymaniu. OSK może się jednak poprawić i ma na to 4 ostatnie spotkania. W pierwszym z nich zmierzy się jednak z mającym mistrzowskie aspiracje Alliancem, z którym o punkty będzie piekielnie ciężko. Zespół Nartova wygrał ostatnie dwa, bardzo wymagające mecze i dzisiaj powinien dołożyć do tego kolejne zwycięstwo.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:00

KPPN - CA Sharks (Liga B1)

Grający w kratkę KPPN będzie chciał po dzisiejszym meczu utrzymać bezpieczną lokatę, którą zapewniło mu piątkowe zwycięstwo z Omegą. Dzisiaj zespół Hajduka spotka się z ekipą, która do końca będzie walczyć o miejsce premiowane awansem, czyli CA Sharks. “Rekiny” swoją sytuację mocno skomplikowały sobie ostatnimi 3 meczami, w których zdobyły tylko punkt. Nadal jednak mogą mieć nadzieję na pozytywny finał, ale żeby on nastąpił, powinni wygrać dwa ostatnie mecze. Naszym zdaniem KPPN stworzy im jednak trudne warunki i zwycięstwo CA, jeśli przyjdzie, to po bardzo ciężkim boju.

NASZ TYP: X2

Piłkarski Klub Rzeźników - Różowe Pantery (Liga C1)

Bardzo ważny mecz dla obu drużyn, które na finiszu muszą dać z siebie wszystko, żeby uratować ligowy byt. Większe szanse ma ku temu PK, które obecnie znajduje się tuż nad strefą spadkową. Nie ma jednak nad nią zbyt dużej przewagi, dlatego w meczach z Panterami wypadałoby mu wygrać. Gracze Mikołajczyka swoje jedyne zwycięstwo wiosną zanotowali aż 6 meczów temu i wydają się być “łakomym kąskiem” dla szukających punktów Rzeźników. Dużo jednak będzie zależeć od kadry, jaką zbiorą na ten mecz “Różowi”. Na ten moment to jednak PK jest faworytem.

NASZ TYP: 1

Husaria Kraków - Błękitna Wataha (Liga E1)

W ostatnim tygodniu Husaria przerwała swoją rekordową serię kolejnych zwycięstw, a “pomógł” jej w tym UBS, który gładko pokonał ekipę Szkutnika. Dobrą passę podtrzymała za to Wataha, która po dwóch wysokich zwycięstwach z zespołami dołu tabeli, zagrała ostatnio na remis z ekipą czołówki - Flamingo. Celem Husarii jest jednak awans, którego nie może przekreślić ostatnia przegrana, dlatego dzisiaj stawiamy na 3 punkty zespołu grającego na czerwono. Nie powinien ich jednak zdobyć w łatwy sposób.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:35

Mazi Team - Pink Bowling (Liga A)

Mecz elity toczony tuż nad strefą spadkową. Zmierzy się w nim dwóch beniaminków, którzy do ostatniego meczu sezonu muszą walczyć o punkty ratujące ich ligowy byt. Mazi Team mógł ostatnio właściwie zapewnić sobie utrzymanie, ale nie podołał będącej niżej Bishace. Pink Bowling natomiast wysoko uległo klasowemu GDA, które nie pozostawiło mu żadnych złudzeń. Jedni i drudzy walczą o spokój, a zapewnić im go może zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku o 6 punktów. Nas bardziej przekonuje postawa “Pinków”, dlatego to im dajemy nieco więcej szans.

NASZ TYP: X2

Wodociagi Miasta Krakowa - Korkociagi.com (Liga B1)

Zespół Grzesiaka wygrywa ostatnio seryjnie i dzięki 4 ostatnim zwycięstwom jest na najlepszej drodze do upragnionego awansu. WMK nie powinno jednak tracić już punktów, ponieważ tuż za nim z taką samą liczbą oczek czai się CA Sharks. Wydaje się, że najtrudniejsze spotkania Wodociągi mają już za sobą i dzisiaj w meczu z Korkociągami tylko potwierdzą swoje aspiracje. Gracze Gabrysia przegrali ostatnie dwa mecze i w dalszym ciągu zajmują miejsce zagrożone spadkiem. Nie wydaje nam się, by po dzisiejszym meczu poprawiły swoją sytuację.

NASZ TYP:1

AS Maestro - Black Hawks (Liga B1)

Mimo ostatniej porażki z Wodociągami, Maestro nadal ma szansę na walkę o brązowy medal. Ma jednak przed sobą dość trudne mecze w ostatnich 3 tygodniach wiosny. Jednym z nich jest dzisiejszy pojedynek z Black Hawks, któremu zostały tylko 2 mecze. Żeby przybliżyć się do utrzymania, zespół Kalety powinien zdobyć w nich jakiekolwiek punkty, ponieważ mająca zaległości strefa spadkowa będzie do końca gonić bezpieczne miejsca. Spodziewamy się dużej walki, w której bliżej do zwycięstwa będzie trochę lepszemu piłkarsko Maestro.

NASZ TYP: 1X

Godzina 21:00

Stomatologia Stupka - Cemark.pl (Liga A)

Pojedynek zmierzającej ku mistrzostwu Stomatologii ze zdegradowanym Cemarkiem. Zespół Stupki cały czas ma za sobą depczący mu po piętach Rafis, który tylko czeka na jego potknięcie. Lider musi więc pilnować dyscypliny, jeśli chce bez nerwów wygrać wiosenne rozgrywki. Dzisiejszy mecz powinien mu pójść gładko i przyjemnie, ale “Granatowi” też potrafią grać ładną piłkę i nie mają już nic do stracenia. Naszym zdaniem nie ma jednak takiej możliwości, by Stomatologia nie zainkasowała dzisiaj 3 punktów.

NASZ TYP: 1

Grupa Partner- Inter Kraków (Liga B2)

Chyba najważniejszy mecz w sezonie dla Grupy Partner, która dopiero dwie kolejki temu zmazała ze swojego konta punktowego okrągłe zero. Dzisiaj przed GP mecz decydujący o tym, czy mimo fatalnego sezonu, nadal może liczyć na jesienne zmagania na szczeblu B. Pokrzyżować plany będzie chciał mu Inter, który również musi być świadomy stawki tego pojedynku. Co prawda gracze Gągola mają jeszcze zaległości w rozegranych meczach, ale ewentualna porażka dzisiaj mocno skomplikowałaby ich sytuację. Naszym zdaniem będący aktualnie w lepszej dyspozycji gracze Sekuły mogą dzisiaj wygrać, czym mocno przybliżą się do utrzymania.

NASZ TYP: 1X

Szopeni Futbolu - KS Augustyn (Liga D2)

Mecz w górnych rejonach tabeli. Szopeni zajmują aktualnie miejsce tuż za podium, ale mają już raczej małe szanse, by sięgnąć po brązowe medale. Dzisiaj 4. zespół ligi zmierzy się z będącym dwie pozycje niżej Augustynem, który w ostatnich pięciu meczach przegrał tylko raz. Mimo to, KS musi się zadowolić już tylko środkiem tabeli, co może być jego atutem. Grając z “luźną głową”, zespół Samołyka może dzisiaj napsuć sporo krwi SzF. Według nas będziemy świadkami zaciętego pojedynku, w którym każdy rezultat jest możliwy.

NASZ TYP: X

Godzina 21:30

Aqua Soil - GDA Investment (Liga A)

Po ostatnim remisie TEBu - dla Aqua Soil z powrotem pojawiła się nadzieja na brązowy medal. Wygrywający swoje ostatnie dwa mecze zespół Piotra Chamerlińskiego nie powinien jednak tracić już punktów, a może być mu o to bardzo trudno. Dzisiaj czeka go pojedynek z przebudzonym GDA, które na luzie może dograć końcówkę nieudanego dla siebie sezonu. To właśnie brak presji może być atutem niżej notowanego zespołu, który z pewnością zagra otwarty futbol. Spodziewamy się szybkiego, ładnego dla oka meczu, w którym wygra zespół z większą dyscypliną.

NASZ TYP: X

Comarch S.A. - NEMBUD (Liga B2)

Konfrontacja zespołu, który poza Żymłą uchodzi za głównego kandydata do awansu - z zespołem, dla którego szczytem możliwości wiosną będzie już tylko środek tabeli. NEMBUD, poza niedawnym remisem z Relaksmisją, od 2. kolejki wszystko wygrywa i właściwie dopiero końcówka sezonu będzie dla niego największym sprawdzianem. Poza dzisiejszym meczem zespół Kubiczka będzie miał jeszcze do rozegrania mecz z liderem - Żymłą i z innym rywalem w walce o awans - Czyżynami. W takiej sytuacji obowiązkowo musi dzisiaj zdobyć 3 punkty z zespołem Stypki, który w 3 ostatnich meczach zdobył tylko punkt.

NASZ TYP: 2

Geodziki - Jala Dreips (Liga C2)

Uciekające strefie spadkowej Geodziki zagrają dzisiaj z mającym już niemal pewny bezpieczny środek tabeli -zespołem Jala Dreips. Geodziki pokazały się ostatnio z dobrej strony w meczu z aktualnym liderem - Prawdzikami, z którymi przegrały tylko 1:0. Była to jednak druga porażka z rzędu dla ekipy Wróbla, której trwająca od 7 meczów zwycięska niemoc, zapewnia niepotrzebne emocje na finiszu rozgrywek. Dobrym rywalem na uzyskanie przełamania wydaje się być Jala w obecnej formie, którą w dwóch ostatnich meczach gromiły Prawdziki i VilaNova. Zespół Kiełbasy potrafi jednak grać w piłkę i na pewno nie jest chłopcem do bicia. W takim układzie spodziewamy się remisu.

NASZ TYP: X

Last modified on poniedziałek, 10 czerwiec 2019 13:01
(0 votes)