Opuścić strefę spadkową, wykorzystać porażkę Albero

Na zakończenie 11. tygodnia wiosennych rozgrywek zostaną rozegrane 4 mecze przy ul. Parkowej. W Lidze B1 możemy być świadkami dwóch zaciętych pojedynków, w którym zagrają głównie zespoły dalszej części tabeli. Korkociągi zawalczą o wyjście ze strefy spadkowej z mającym ostatnio dobry okres Valposiano, natomiast Omega będzie chciała wrócić do gry o medale meczem z walczącym o utrzymanie KPPNem. W Lidze D2 Płaszów zagra o powrót do ścisłego topu z mającą nóż na gardle Vittorią, a w Lidze E2 wykorzystać porażkę Albero będą chciały dwie drużyny bijące się o awans, czyli AKS Kabaret i Wściekłe Psy.

Godzina 19:05

Omega - KPPN (Liga B1)

Mecz pomiędzy aktualnie bezpieczną Omegą a mającym dotąd najmniej rozegranych meczów w Lidze B1 KPPNem. Przy dobrych wiatrach zespół Roberta Malawskiego może jeszcze pokusić się o włączenie do walki o medal, ale w decydującej fazie sezonu musi skończyć z charakterystyczną dla niego grą w kratkę. Wydaje się, że dziś “Niebiescy” mają ku temu dobrą okazję, ponieważ ich rywalem będzie zajmujący ostatnie miejsce KPPN. Mimo małej liczby punktów, zespół Marcina Hajduka potrafi jednak pokazać pazur w meczach z teoretycznie silniejszymi, jak choćby w starciu z TEBem i Wodociągami. Typujemy wyrównany bój, ale minimalnie więcej szans dajemy wyżej usytuowanemu zespołowi.

NASZ TYP: 1X

Godzina 20:00

Płaszów-Serwis Bank - Vittoria Kraków (Liga D2)

Mecz ekip, które swoimi ostatnimi wynikami nieco skomplikowały swoją ligową sytuację. Vittoria przegrała 3 kolejne mecze i natychmiast musi zacząć zbierać kolejne punkty, jeśli myśli o występach w Lidze D w przyszłym sezonie. Płaszów natomiast po ostatniej porażce z Big Timem wypadł poza podium i jeśli nie zdobędzie dzisiaj 3 punktów, to może być tak, że na koniec sezonu o planowany awans tylko się otrze. W dzisiejszym spotkaniu determinacji nie powinno więc zabraknąć ani jednym, ani drugim. Lepszą organizacją gry cechuje się jednak Serwis-Bank, którego zwycięstwo typujemy na zakończenie 11. tygodnia zmagań.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:55

Valposiano - Korkociagi.com (Liga B1)

Po pięciu kolejnych porażkach na początku sezonu dla Valposiano nastał wreszcie zdecydowanie lepszy czas i pięć ostatnich spotkań przyniosło mu aż 12 punktów. Ekipa Magiery jest dzięki temu w dość bezpiecznej sytuacji, którą może dzisiaj jeszcze poprawić. Jej rywalem będą Korkociągi, które aktualnie otwierają strefę spadkową. “Bordowi” mają jednak o dwa mecze mniej niż jej konkurencji znad kreski, dlatego wszystko jest jeszcze w ich rękach. Dwa zwycięstwa w ostatnich 3 meczach mogą być dla nich dobrym prognostykiem, a dla Valposiano przestrogą przed lekceważeniem niżej notowanego rywala. Naszym zdaniem zespoły zagrają na remis.

NASZ TYP: X

Godzina 21:50

Wściekłe Psy - AKS Kabaret (Liga E2)

Po wczorajszej wygranej Wonderkids znamy już mistrza w Lidze E2. Innym pozostaje już tylko walka o drugie miejsce, w której, nie licząc Albero, udział biorą jeszcze dzisiejsi rywale - AKS i Wściekłe Psy. W minimalnie lepszym położeniu jest Kabaret, który ma o punkt więcej, ale po dzisiejszym starciu wszystko może się zmienić. W fazie zasadniczej zespoły podzieliły się punktami, ale rundę finałową lepiej zaczął zespół Pancerza, który pokonał Perłę. Wściekłe Psy natomiast przegrały, ale też nie z byle kim, bo z Wonderkids. Dla jednych i drugich dzisiejszy mecz może być kluczowym na wiosnę i dlatego ciężko o wskazanie faworyta.

NASZ TYP: X

(0 votes)