Pójść za ciosem, Rafis po wicelidera Ligi A

W środku 8. tygodnia wiosennych rozgrywek odbędzie się 9 spotkań na boiskach KS Nadwiślan. Najbardziej uważnie będziemy przyglądać się meczowi Mazi Teamu z Rafisem, w którym “Błękitni” powalczą o pozycję wicelidera Ligi A. Po ostatnich pierwszych zwycięstwach wiosną, za ciosem będą chciały pójść ekipy Jaglacci i Hutniczka. Pierwsza z nich w Lidze C2 spotka się z BiegunSportem, a druga w Lidze E1 powalczy o kolejne oczka z Flamingo. Ciekawi też jesteśmy, czy meczem przeciwko FC Po 40-tce Banda Pycholi przedłuży swoją serię dwóch zwycięstw z rzędu.

Godzina 19:00

BiegunSport - Jaglacci Tinderwolves (Liga C2)

Pokonując w ostatnim tygodniu Chłopów, Jaglacci wreszcie się przełamali i zdobyli swoje pierwsze punkty wiosną. Dzisiaj Tinderwolves mają niezłą okazję do pójścia za ciosem, ponieważ ich rywalem jest zespół beniaminka BiegunSport. Ekipa Kamila Stepaniaka ma na swoim koncie tylko o oczko więcej i dopiero ostatni remis z mocną Jalą przyniósł jej przerwanie serii 4 porażek z kolei. W naszym odczuciu jedni i drudzy mogą dzisiaj pokusić się o zdobycie pełnej puli, ponieważ różnice dzielące oba zespoły są naprawdę niewielkie.

NASZ TYP: X

Hutniczek - Flamingo FT (Liga E1)

Ostatni tydzień okazał się dla Hutniczka szczęśliwy, ponieważ zawodnicy Tybury sięgnęli w nim po swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. O kolejne 3 punkty zawalczy dzisiaj z Flamingo, które nie zwykło przegrywać, bo na 7 meczów tylko dwukrotnie zakończyło bez punktów. Debiutujący tym sezonem „Różowi” są bardzo solidną ekipą, która jak najszybciej chciałaby awansować na wyższy poziom. W starciu z nimi Hutniczek może mieć bardzo duże problemy z uzyskaniem jakichkolwiek punktów.

NASZ TYP: 1

FC Admind - Husaria Kraków (Liga E1)

Zespół Admindu aktualnie formą nie rozpieszcza. Po 7 spotkaniach ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo odniesione w niedawnym meczu z Powrotem Żywych Trupów. Dzisiaj na kolejne punkty chyba nie ma co liczyć, gdyż jego rywalem będzie bardzo mocna Husaria. Ekipa Szkutnika na 5 dotychczasowych spotkań wygrała aż 4, przez co ze spokojem może pukać do czołówki. Naszym zdaniem nie powinna mieć również problemów z ambitnymi graczami FC.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:00

Home Broker/Taniemieszkania.pl - Black Hawks (Liga B1)

Mający tylko jeden punkt na koncie zespół Home Brokera powalczy dzisiaj o swoje pierwsze zwycięstwo z ekipą Black Hawks. Zespół Dobosza nie wszedł dobrze w ten sezon i chcąc się utrzymać musi jak najszybciej zacząć punktować. Wydaje się, że dzisiaj zmierzy się z zespołem o podobnym potencjale, ponieważ Jastrzębie znajdują się w tabeli niewiele wyżej. 11. pozycja zespołu Kalety może jednak mylić, ponieważ niezłe w defensywie BH na 7 spotkań przegrało tylko 3. Mimo wszystko, najbardziej prawdopodobny wydaje się nam dzisiaj podział punktów.

NASZ TYP: X

Banda Pycholi - FC Po 40-tce (Liga C1)

Dzięki ostatnim dwóch zwycięstwom Banda dość mocno poprawiła swoją pozycję w tabeli i z 12 punktami wskoczyła do jej górnej połowy. Jeśli Pychole chcą jeszcze włączyć się do walki o medal, to spotkania z kategorii jak to dzisiejsze powinni wygrywać. Przeciwnikiem BP są dzisiaj doświadczeni gracze FC Po 40-tce, którzy swoje zwycięstwa odnosili tylko z zespołami z końca tabeli. Potrafili jednak urwać też punkty mocnemu Astorowi, dlatego dzisiejszy typ na Bandę jest z “podpórką”.

NASZ TYP: 1X

InPost - OREO (Liga E1)

Mecz zespołów drugiej połowy tabeli. InPost po 6 meczach ma na swoim koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Ostatnio ma niezłą passę dwóch wygranych z rzędu, co może budzić niepewność w szeregach OREO. Zespół Kordiana Pawlika 3 z 4 posiadanych punktów zdobył też w ubiegłym tygodniu. Pewnym jest, że któraś z ekip przerwie dzisiaj swoją passę i naszym zdaniem będzie to właśnie OREO, które będzie miało ciężki pojedynek z wyżej notowanym rywalem.

NASZ TYP: 1

Godzina 21:00

Mazi Team - Rafis (Liga A)

Dzięki niezłemu wejściu w sezonu pozycja Maziego Teamu wydaje się być nie najgorsza. 9 punktów po 7 spotkaniach daje mi pewną dozę optymizmu w walce o utrzymanie w elicie. Dzisiaj jednak będzie ciężko o powiększenie swojego dorobku, gdyż rywalem zespołu Mazeli będzie trzeci Rafis. Zespół z Kazmierzy spisuje się na razie rewelacyjnie i coraz poważniej zaczyna myśleć o medalu w Lidze A. “Błękitni” punkty tracili tylko ze Stomatologią i TEBem, ale konsekwentne ogrywanie reszty stawki daje mu aktualnie bardzo wysoką lokatę. Dziś też typujemy pewną wygraną Rafisu.

NASZ TYP: 2

Weldbud - Grupa Partner (Liga B2)

Pojedynek w dalszych rejonach tabeli. W ligowej stawce wyżej plasuje się zespół Weldbudu, który z dwoma zwycięstwami na koncie zajmuje obecnie 9. lokatę. Ofensywny zespół Marka Rapacza potrafi jednak ogrywać zespoły będące wyżej, co potwierdza ostatnia wygrana z Oświecenia. Dzisiaj o 3 punkty powinno być teoretycznie łatwiej, ponieważ po drugiej stronie są gracze zamykającej tabelę Grupy Partner. Ekipa GP miała jednak dość trudny terminarz i może dalsza część sezonu przyniesie jej punkty. Dzisiaj jednak zostaniemy przy typie na zwycięstwo “Zielonych”.

NASZ TYP: 1

Wakanda FC - Różowe Pantery (Liga C1)

Otwierająca drugą połowę tabeli Wakanda ostatnio nieco wyhamowała przerywając swoją serię 3 zwycięstw. Nie zrobiła tego jednak z byle kim, a z dwoma najlepszymi aktualnie zespołami Ligi C1. Ostatnie porażki były minimalne i FC na pewno w tym meczach nie odstawało. Rywalem Wakandy będą dzisiaj Różowe Pantery, którym najzwyczajniej w świecie w Lidze C nie idzie. Tylko jedno zwycięstwo na 6 meczów sprawia, że więcej szans przyznajemy dzisiaj rywalom.

NASZ TYP: 1

Last modified on środa, 15 maj 2019 12:11
(0 votes)