WKS o podtrzymanie nadziei, czas na przebudzenie Wodociągów

Na wtorek w Futbolowej Lidze Szóstek zaplanowanych jest 17 spotkań. W elicie odbędzie się ważne spotkanie na dole tabeli, czyli Wybrzeże zagra o swoje “punkty nadziei” z Pink Bowling. Z zaciekawieniem spoglądać będziemy na mecz w Lidze B1, w którym zagra ze sobą dwóch, mających duże aspiracje beniaminków, czyli na Wodociągi i Kalinex. To najwyższy czas na przebudzenie zespołu Grzesiaka. Zaciętego spotkania spodziewamy się również w Lidze B2, gdzie Oświecenia zweryfikuje aktualną dyspozycję walczącego o medal Amadeusa. Po ostatniej niespodziance w Lidze E2 jesteśmy ciekawi jak wypadną dzisiaj zawodnicy Wonderkids, którzy mają za zadanie pokonać Perłę.

Godzina 19:40

Janusze Futbolu - Nic się nie stało (Liga E1)

Znajdujący się w środku stawki gracze Nic się nie stało grają wiosną w kratkę. Zwycięstwa przeplatają porażkami i tylko raz w drugim meczu z mocnym UBSem ekipie NSNS przytrafił się remis. Ostatnio “Żółto-czarni” przegrali nieznacznie z Flamingo i dzisiaj mają dobry moment na rehabilitację, ponieważ naprzeciwko nich stają Janusze. Sympatyczny zespół JF swoje ostatnie 4 mecze przegrał i wydaje się, że dobrze zorganizowany team dzisiejszego rywala może przysporzyć im problemów.

NASZ TYP: 2

AS Maestro - CA Sharks (Liga B1)

Maestro ma ostatnio problem z ustabilizowaniem formy i zwycięstwa zaczęło przeplatać porażkami. Ostatnio minimalnie lepsze od ekipy AS okazało się Valposiano, a dzisiaj przed zespołem Łepeckiego stoi kolejny ciężki mecz, w którym rywalem będzie trzecie w tabeli CA Sharks. “Rekiny” mają na koncie już 14 punktów i ich apetyt na zdobycie medalu z każdym zwycięskim meczem rośnie. Dzisiaj jednak typujemy, że gra ze spadkowiczem z elity może sprawić im dużo problemów, więc ostrożny typ z “podpórką”.

NASZ TYP: X2

Oświecenia Team - Amadeus (Liga B2)

Mecz w górnej części stawki. Oświecenia zanotowało w tym sezonie 4 zwycięstwa, co daje mu aktualnie 5. miejsce w tabeli. Ostatnio zespół OT uległ jednak Weldbudowi, co przerwało jego zwycięską passę. Amadeus natomiast po bolesnej porażce z Żymłą szybko się pozbierał, a dzięki swoim 5 wygranym w sezonie, w dalszym ciągu ma szansę na walkę o najwyższe cele. Dzisiaj obstawiamy zacięte widowisko, w którym jedni i drudzy mają podobne szanse na korzystny rezultat.

NASZ TYP: X

C.F. VilaNova - Nosacze (Liga C2)

Będąca tuż za podium VilaNova zmierzy się dzisiaj z zamykającymi tabelę Nosaczami. Zespół Goncalo Ferreiry od 4 spotkań pozostaje niepokonany i z pewnością nie wyobraża sobie dzisiaj innego scenariusza niż 5. zwycięstwo wiosną. Mimo ostatniego miejsca w tabeli, Nosacze nigdy nie są łatwym przeciwnikiem. Na punkty przełożyło się to jednak tylko raz - w wygranym meczu z Holbą. Dzisiaj jednak nie przewidujemy przerwania złej passy trzech porażek z rzędu, bo faworytami są gracze CF.

NASZ TYP: 1

Apollo 30 - Big Time Kraków (Liga D2)

Starcie dwóch ekip, które na razie mają odmienne wrażenia z sezonu wiosennego. Apollo ma na swoim koncie 5 zwycięstw i tylko jedną porażkę z liderem Rodziną Królewską. Ostatnie 3 mecze kończyły się dla zespołu “30” kolejnymi 9 oczkami, co na pewno musi budzić respekt jego dzisiejszego rywala, którym jest Big Time. Ekipa BT swoje 4 dotychczasowe spotkania zagrała na tylko 1 punkt, co aktualnie daje jej przedostatnie miejsce w tabeli. Faworytem jest więc zdecydowanie Apollo.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:35

Bad Boys - Cybermachina G. Pub (Liga A)

Bad Boys, czyli jeden z dwóch beniaminków, którzy dobrze zadomowili się w elicie, zagra dzisiaj z wyjadaczami z Cybermachiny. Zespół Rupy aktualnie znajduje się w tabeli tuż nad swoim dzisiejszym rywalem, mając od niego o 2 oczka więcej. Jedni i drudzy ostatnio wygrali swoje mecze, ale bardziej przekonujący styl zaprezentowała Cybermachina. Dzisiaj przeciwko BB ekipa G. Pubu będzie miała jednak dobry sprawdzian aktualnej dyspozycji. Zespół w szarych strojach potrafi wspiąć się na ligowe wyżyny i ograć nawet TEB, dlatego dzisiaj szans ciężko o jednoznaczne wskazanie faworyta. Typujemy mecz na styku.

NASZ TYP: X

Pink Bowling - Wybrzeże Klatki Schodowej (Liga A)

Pojedynek beniaminków, z których dużo lepiej spisuje się Pink Bowling. Zespół “Pinków” zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w strefie spadkowej, ale nie ma jeszcze powodów do niepokoju, ponieważ ma w zasięgu miejsce w bezpiecznej strefie. Inaczej natomiast ma się sprawa Wybrzeża, które po 6 meczach pozostaje bez choćby punktu i coraz szybszym krokiem zmierza ku powrotowi do Ligi B. Jeśli WKS ma się przełamać, to musi zrobić to dzisiaj. My jednak typujemy, że nieco większe szanse nadal ma zespół PB.

NASZ TYP: 1X

Wodociągi Miasta Krakowa - FC Kalinex (Liga B1)

Typowane przed sezonem jako jeden z faworytów do awansu Wodociągi spisują się dotychczas zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tylko 2 zwycięstwa i aż 3 porażki każą zespołowi Grzesiaka wziąć się ostro do pracy, jeśli ten nadal chce zmienić ligę na wyższą. Dzisiejsze spotkanie z rywalem z górnej półki może pokazać aktualny potencjał WMK. Kalinex plasuje się tuż za plecami Amberu i na pewno nie odpuści walki o medal z najcenniejszego kruszcu. Faworytem są wiec dzisiaj lepiej dysponowani wiosną gracze FC>

NASZ TYP: 2

Czyżyny - Relaksmisja (Liga B2)

Po prawie miesięcznej rozłące z FLSem do gry powracają dziś Czyżyny, które są jedną z lepiej spisujących się ekip tego sezonu w Lidze B2. Gracze Koniecznego o podtrzymanie swojej świetnej serii pięciu zwycięstw z rzędu powalczą dzisiaj z niepokonaną jeszcze Relaksmisją. Ekipa Mierzyńskiego ma na swoim koncie dwa zwycięstwa z dołem tabeli i dwa remisy z czołówką, co na pewno nie pozwala jej lekceważyć. Dla Czyżyn będzie to więc trudny powrót do rytmu meczowego i typujemy, że Relaksmisja może im dzisiaj nie pozwolić na zwycięstwo.

NASZ TYP: X

Calcio&Birra Kraków - Krakoska Piłka (Liga D1)

Póki co ten sezon jest dla Calcio przeciętny. 2 zwycięstwa w 6 spotkaniach umiejscawiają “Włoski Zespół” tuż nad strefą spadkową. Dzisiaj o powiększenie swojego dorobku będzie szalenie trudno, ponieważ po drugiej stronie barykady stają zawodnicy Krakoskiej Piłki. KP jest jedną z rewelacji tego sezonu w FLS i po niezłym sezonie Ligi Zimowej nie zwalnia tempa, mając na koncie 7 zwycięstw w 7 meczch. Nie może być tu dzisiaj innego faworyta niż zespół Kopczyńskiego.

NASZ TYP: 2

Perła Kraków - Wonderkids (Liga E2)

Lider Wonderkids po siedmiu wiosennych zwycięstwach z rzędu znalazł ostatnio swojego pogromcę, którym okazała się ekipa Wściekłych Psów. Dziś nadal otwierający stawkę zespół zmierzy się z Perłą, która również ma już zapewniony udział w grupie mistrzowskiej. “Piwosze” dość gładko pokonali ostatnio Silicon, ale dzisiaj spotykają się już z rywalem innego kalibru. Typujemy, że o zwycięstwo z Wonderkids będzie im dziś bardzo ciężko.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:30

Stomatologia Stupka - Bishaka Kurdwanów (Liga A)

Dziś przed mającą komplet punktów Stomatologią kolejny z kroków w walce o upragnione mistrzostwo, czyli mecz z Bishaką. Do SS powoli zbliża się TEB, więc w meczu z ekipą z dołu Stupce po prostu nie nie wypada stracić punktów. Bishaka nie jest jednak chłopcem do bicia i mimo swojej niskiej pozycji w tabeli zespół Noska potrafi uprzykrzyć życie. Dzisiaj jednak będzie mu bardzo ciężko o poprawę swojego dorobku punktowego, ponieważ rywal wydaje się być poza zasięgiem większości ligi.

NASZ TYP: 1

CMR Eskulap - Comarch S.A. (Liga B2)

Doświadczony zespół CMRu spotyka się dzisiaj z mającym ostatnio niezłe rozdanie Comarchem. Eskulap na swoich 5 rozegranych spotkań przegrał dotąd 4 i tylko w meczu z innym beniaminkiem - Interem - zapisał po swojej stronie 3 oczka. Jego dzisiejszy rywal Comarch ma ostatnio lepszą passę, która objawia się 9 punktami w 3 poprzednich spotkaniach. Wydaje nam się, że nieco bliżej zwycięstwa będą dzisiaj gracze S.A., ale z doświadczeniem CMRu też należy się liczyć.

NASZ TYP: X2

Żubry - Kradra GAP AZS UEK (Liga C1)

Póki co gra Żubrów wiosną rozczarowuje. Potwierdzają to ostatnie 4 kolejne porażki “Zielonych”, którzy nie radzą sobie nawet z niżej notowanymi rywalami. Ich zespół stać jednak na lepszą postawę, ale dwa następne pojedynki, toczone z czołówką mogą nie ułatwić przełamania. Pierwszym z dwóch wspomnianych rywali jest dzisiaj Kadra, która zajmuje miejsce tuż za plecami najlepszego Kamebu. Chcąc gonić lidera, “Akademicy” muszą dzisiaj sięgnąć po 6. zwycięstwo w sezonie i jest to chyba pewny typ.

NASZ TYP: 2

Tubylcy - Porta Kraków (Liga C2)

Beniaminek Tubylcy spisuje się na razie na wyższym szczeblu dość dobrze. Po 7 meczach ma na koncie więcej zwycięstw niż porażek i daje mu to aktualnie 5. lokatę. Dzisiaj “Niebiescy” zmierzą się z będącą w drugiej części stawki Portą, która gra wiosną nieco poniżej oczekiwań. “Żółci” mieli jednak do tej pory dość trudny terminarz, który skojarzył ich z ekipami czołówki. Obie ekipy ostatnio wygrywały i dzisiaj spodziewamy się spotkania na styku i najbardziej prawdopodobny wydaje nam się podział punktów.

NASZ TYP: X

Armagedon - No Name (Liga D1)

Mecz zespołów drugiej części stawki, z tym że No Name prawie ją otwiera, a Armagedon prawie ją zamyka. Zespół Armagedonu, mimo dobrego początku meczu, uległ ostatnio Adgosklepowi. Była to dla niego 4. porażka z rzędu, co skutkuje obecnie przedostatnią pozycją w tabeli. Niewiele lepiej spisuje się ekipa NN, która co prawda ostatnio też przegrała, ale już dwa mecze temu rozbiła wysoko Calcio. No Name wiosną ma na swoim koncie o 3 oczka więcej dzisiejszego przeciwnika i to chyba daje mu rolę cichego faworyta tego spotkania.

NASZ TYP: X2

Bianconerri - Browary Hills 32040 (Liga C2)

Mecz sąsiadów ze środka tabeli. Ostatnią dobrą passę Bianconerri przerwała ekipa Holby, a dzisiaj o powrót na zwycięski szlak może być równie ciężko. Rywalem “Biało-czarnych” będą dzisiaj Browary. Zespół “Pomarańczowych” w zeszłym tygodniu stał się pierwszym wiosennym pogromcą liderujących Prawdzików i po nie najlepszym początku, notuje obecnie imponującą serię 4 zwycięstw z rzędu. Mimo że zespół Bianconerri są zawsze niewygodnym rywalem, to jednak dzisiaj będące w gazie Browary mogą okazać się dla niego zbyt silne.

NASZ TYP: 2

Last modified on wtorek, 14 maj 2019 12:39
(0 votes)