Być albo nie być TEBu, szansa na pierwsze punkty dla Walkovera

Wracamy po weekendzie z rozgrywkami FLS. W poniedziałek na boiskach KS Nadwiślan i Hutnika zagramy 17 spotkań, z których zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek TEBu z Aqua Soil. Jeżeli zespół Targosza chce pozostać w walce o najwyższe cele, musi to spotkanie wygrać. W dalszym ciągu o swoje pierwsze punkty walczy zespół Walkovera, który dzisiaj spotka się w Lidze B2 z Interem. W Lidze C2 spotkają się natomiast ekipy, które wymieniły się niedawno formą. Mające rewelacyjny start, ale słabe ostatnie mecze Geodziki zagrają z Holbą, która prezentuje się w tym sezonie dokładnie na odwrót. W Lidze D2 solidny zespół Rekonwalescentów powalczy o powrót do czołówki z wiceliderem Rodziną Królewską.

Godzina 19:00

Inter Kraków - Walkover (Liga B2)

Mecz sąsiadów z końca tabeli. Inter rozegrał do tej pory tylko 5 meczów, po których ma w dorobku 3 punkty. Swoje jedyne zwycięstwo osiągnął trzy kolejki temu z Pompami. Walkover natomiast w dalszym ciągu notuje serię, którą przed sezonem byłoby mu sobie ciężko wyobrazić. 7 meczów, 7 porażek i tylko lepszy bilans bramkowy pozwala mu wyprzedzać Grupę Partner. Wydaje się, że dzisiaj nastaje jedna z lepszych okazji na wywalczenie jakichkolwiek punktów, ponieważ rywal z pewnością znajduje się w zasięgu “Pomarańczowych”. Obstawiamy wynik w okolicy remisu.

NASZ TYP: X

Wzmocnieni FC - Powrót Żywych Trupów (Liga E1)

W zeszłej kolejce zwycięski marsz Wzmocnionych zatrzymał nowy lider UBS. Dziś dla ekipy FC okazja do szybkiej rehabilitacji, ponieważ ich rywalem będzie zespół Powrotu Żywych Trupów, który nadal nie może odnaleźć recepty na regularne punktowanie. Zespół PŻT 5 ostatnich spotkań przegrał i na pewno nie ma takich aspiracji jak jego dzisiejszy przeciwnik, który celuje w awans poziom wyżej. Faworytem zdecydowanie Wzmocnieni.

NASZ TYP: 1

Godzina 19:40

Astor - Grande Bande (Liga C1)

Bardzo dobrze spisujący się wiosną Astor zajmuje po 6 meczach miejsce na najniższym stopniu podium. Ostatnio zespół Życzkowskiego gładko rozprawił się z GSBK, któremu wbił aż 13 goli, nie tracąc przy tym ani jednego. Dzisiaj pod jego ostrzałem może znaleźć się Grande Bande, które raczej niespodziewanie pokonało ostatnio Żubry, zdobywając tym samym swoje drugie 3 punkty na wiosnę. Uważamy jednak, że zespół Tomasza Sambora może dziś nie pójść za ciosem i Astor okaże się za mocny.

NASZ TYP: 1

Pakerbox.pl - Adgosklep.pl (Liga D1)

Dla Pakerboxu ostatnie tygodnie nie należą do udanych. Właściwie można powiedzieć, że zespół Przemysława Mazgaja, który wygrał tylko mecz inauguracyjny, pierwszą połowę sezonu przezimował. Dzisiaj jego rywalem będzie Adgosklep, który ostatnimi czasy spisuje się w kratkę. W ostatnim tygodniu udało mu się jednak uciec spod gilotyny Armagedonowi i zespół Adriana Sikory mógł sobie dopisać na swoim koncie ważne 3 punkty. Dzisiaj obstawiamy wyrównane spotkanie, ale ze wskazaniem na Adgo.

NASZ TYP: X2

Błękitna Wataha - UBS Kraków (Liga E1)

Znajdująca się w dalszej części tabeli Wataha zmierzy się dzisiaj z liderującym UBSem, który ostatnio jako pierwszy w sezonie zdołał pokonać ekipę Wzmocnionych. Dla “Błękitnych”, którzy swoje jedyne dotąd zwycięstwo odnieśli 3 kolejki temu z Admindem, nie będzie to chyba najlepszy moment na powiększenie swojego dorobku punktowego. UBS wiosną nie przegrał jeszcze spotkania i nie wydaje nam się, by inaczej mogło być dzisiaj.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:00

Szopeni Futbolu - Nowa Elektro Squad (Liga D2)

Starcie czwartego zespołu stawki z ostatnim. Szopeni radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze, o czym świadczy ich wysoka pozycja w tabeli. Ponadto dwa remisy zanotowane niedawno z aktualnym liderem i wiceliderem, również pokazują, że Szopeni to solidna firma myśląca być może o czymś więcej niż tylko gra w Lidze D. Dzisiaj na przeszkodzie stanie im tegoroczny debiutant - Elektro Squad, który po 7 meczach ma wciąż tylko 1 punkt na koncie. Nie ma wątpliwości, że faworytem musi tu być bardziej doświadczony zespół.

NASZ TYP: 1

Rodzina Królewska - Rekonwalescenci Skawina (Liga D2)

Mecz pomiędzy zespołami górnej połowy tabeli Ligi D2. Rodzina plasuje się aktualnie na pozycji wicelidera i ma tyle samo punktów, co mający o 1 rozegrany mecz mniej lider Alliance. O ważne 3 punkty zawalczy dzisiaj z ekipą, która nadal chce mieć kontakt z czołówką, czyli zespołem Rekonwalescentów. Zespół ze Skawiny w dwóch ostatnich spotkaniach nie potrafił jednak wygrać i ta nie najlepsza dyspozycja wydaje się jeszcze bardziej zwiększać dzisiejsze szanse zespołu Rodziny, który jest tu faworytem.

NASZ TYP: 1

Black Label - KS Augustyn (Liga D2)

Terminarz ostatnio wcale nie oszczędzał teamu Black Label i parował go z czołowymi ekipami Ligi D2, z którymi zespół dalszej części tabeli wysoko przegrywał. Dzisiaj drużyna BL w końcu będzie mogła nieco odetchnąć, ponieważ jej rywalem będzie już nie któryś z zespołów otwierających tabelę, a “tylko” solidny średniak z Augustyna. KS na ostatnie 3 spotkania jednak aż 2 wygrał i wydaje się, że dzisiaj również powinien dopisać sobie do swojego konta kolejne 3 punkty.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:35

Amber - TEB Edukacja B (Liga B1)

Amber, który dzięki swoim 6 zwycięstwom jest aktualnym liderem Ligi B1 zmierzy się dzisiaj z TEBem. Edukacja swoje ostatnie punkty zdobyła prawie miesiąc temu, ale mimo ostatnich niepowodzeń, nie będzie łatwym rywalem dla zespołu Maciuły. Amber, chcąc awansować, musi po takich meczach dokładać kolejne 3 punkty i naszym zdaniem tak też się stanie dzisiaj. Obstawiamy 4. zwycięstwo z rzędu lidera.

NASZ TYP: 1

Geodziki - Holba (Liga C2)

Sąsiedzi w tabeli, którzy w ten sezon weszli zupełnie odmiennie. Na początku nadspodziewanie dobrze spisywały się Geodziki, które przez chwilę były nawet okrzykiwane małą rewelacją Ligi C2. Na drugim biegunie była Holba, dla której początki wiosny były bardzo bolesne. Na ten moment po kryzysie u Holby nie ma jednak śladu, ponieważ zespół Michalika 3 ostatnie spotkania wygrał. Gorzej jest natomiast z Geodzikami, które w ostatnich 3 kolejkach nie zdobyły ani jednego punktu. Naszym zdaniem to Holba jest teraz w lepszej dyspozycji i dlatego to ona ma nieco większe szanse dzisiaj.

NASZ TYP: X2

BTCH - FC Meczdej (Liga D1)

Konfrontacja będącego tuż za podium Meczdeja z kręcącym się w pobliżu strefy spadkowej BTCH. Zespół FC pokazał wiosną, że bardzo regularnie punktuje w meczach z niżej notowanymi przeciwnikami. Ostatnie 3 mecze to właśnie 3 wysokie zwycięstwa z takimi ekipami. BTCH zanotowało natomiast ostatnio remis przeciwko Coca Juniors, dzięki któremu przerwało swoją serię dwóch porażek z rzędu. Dzisiaj jednak nie sądzimy, by mogło stawić udany opór bardzo ofensywnie nastawionemu zespołowi Cezarego Dudy.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:00

Piraci - Cemark.pl (Liga A)

Mecz ekip, które aktualnie znajdują się w dalszej części stawki. W nieco lepszej pozycji Piraci, którzy po 6. meczach mają na koncie 7 punktów i duże szanse na utrzymanie. W zgoła odmiennym położeniu znajduje się Cemark, który chcąc walczyć o utrzymanie - musi zacząć wreszcie punktować. Nie będzie to sprawa łatwa, ponieważ czekają go jeszcze pojedynki z czołówką, w których o korzystny rezultat będzie arcytrudno. Podobnie trudny terminarz mają przed sobą Piraci, więc 3 punkty w dzisiejszym spotkaniu to dla obu ekip bardzo łakomy kąsek, po który naszym zdaniem sięgną zawodnicy Kościółka.

NASZ TYP: 1X

Whisky z Cola - Shamrock (Liga D1)

Mimo że po 7 spotkaniach oba zespoły dzieli aż 5 punktów, to sąsiadują one ze sobą w górnej połowie tabeli. Oba zespoły łączą złe doświadczenia z meczów z Krakoską i Klubem Sportowym, bo zarówno Whisky, jak i Shamrock znalazły się na rozkładzie aktualnie najlepszych ekip Ligi D1. Dzisiaj oba zespoły będą chciały się szybko odbudować po ostatnich niepowodzeniach i spodziewamy się, że mogą nam zapewnić bardzo otwarte widowisko bez zbędnych kalkulacji. Typujemy, że górą wyjdzie z tej potyczki zespół Piotra Maloty.

NASZ TYP: 2

Vittoria Kraków - Albatros (Liga D2)

Pojedynek sąsiadów ze środka tabeli. Vittoria po swoim fatalnym początku ostatnio odżywa, co widać po jej ostatnich 3 spotkaniach, w których zanotowała aż 7 punktów. Pozwoliło to jej na znaczny awans w tabeli, a ewentualne 3 punkty dzisiaj skutkowałyby prawdopodobnie wskoczeniem do górnej połówki. Albatros ma natomiast zgoła odmienną serię i 3 ostatnie spotkania przyniosły mu tylko 1 punkt zdobyczy, dlatego dzisiaj zespołowi Mateusza Cholewy dajemy tylko 40% szans na zwycięskie przełamanie.

NASZ TYP: 1X

Godzina 21:30

Asy NH - GDA Investment (Liga A)

Jeden z dwóch najlepiej spisujących się beniaminków zagra dzisiaj z ekipą, która ostatnimi dwoma zwycięstwami powoli wraca na dobre tory. Asy są od swoich dzisiejszych rywali z GDA o 4 miejsca wyżej, ale oba zespoły dzielą tylko 3 punkty. W przeciwieństwie do zespołu Gęgotka, gracze z Nowej Huty swoje ostatnie dwa pojedynki przegrali, co poskutkowało małym spadkiem w tabeli. GDA na pewno stać na lepsze wyniki, ale strata 6 punktów od podium może okazać się nie do odrobienia. Według nas szykuje nam się dzisiaj wyrównany pojedynek, bo zespoły są na podobnym poziomie.

NASZ TYP: X

TEB Edukacja - Aqua Soil (Liga A)

Bardzo ważne starcie w konteście walki o poszczególne miejsca medalowe. Mający już i tak dużą stratę TEB musi to spotkanie bezwzględnie wygrać, jeżeli tylko chce pozostać w walce o najwyższe cele. Aqua Soil jest jednak szalenie trudnym rywalem, co pokazał ostatni mecz ze Stomatologią. Co prawda graczom Piotra Chamerlińskiego nie udało się pokonać lidera, ale sprawili mu bardzo dużo problemów. Podobnej walki spodziewamy się dzisiaj i wydaje nam się, że w spotkaniu podobnie spisujących się ekip dzisiaj może paść każdy wynik.

NASZ TYP: X

NEMBUD - Krupiński Pompy (Liga B2)

Konfrontacja ekip z górnych rejonów tabeli. NEMBUD po 6 spotkaniach ma na koncie 14 punktów, bo ostatnio jego serię 4 kolejnych zwycięstw przerwał remis z Relaksmisją. Pompy natomiast po dobrym starcie sezonu mają ostatnio zły okres i od 3 spotkań tkwią w niemocy, przegrywając kolejno z Interem, Oświecenia i Żymłą. Dzisiejszy pojedynek może okazać się zbyt trudnym na uzyskanie przełamania, ponieważ zespół Kubiczka wydaje się mieć po swojej stronie więcej atutów.

NASZ TYP: 1

Last modified on poniedziałek, 13 maj 2019 11:10
(0 votes)