Po pierwsze punkty, przerwać historyczną serię

Ostatni dzień zmagań przed majówkową przerwą to 3 spotkania rozgrywane na boisku przy ulicy Parkowej. Rywalizacja wystartuje meczem Ligi C2, czyli VilaNovy z Prawdzikami. “Portugalska ekipa” spróbuje nie dopuścić do tego, żeby jej przeciwnik odniósł historyczne, szóste z rzędu zwycięstwo w jednym sezonie. Później przeniesiemy się do elity, gdzie będziemy świadkami starcia doświadczonych ekip Rafisu i Cybermachiny. Na zakończenie dnia - o swoje pierwsze punkty powalczy zespół Valposiano, który po dotychczasowych meczach z trudnymi rywalami zamyka tabelę Ligi B1.

Godzina 19:05

C.F. VilaNova - Prawdziki (Liga C2)

Pojedynek górnej połówki tabeli, w którym spotkają się mająca serię dwóch zwycięstw z rzędu VilaNova z będącymi na czele tabeli Prawdzikami. Zespół Marcina Basisty wygrał pierwsze 5 spotkań sezonu i dzisiaj stoi przed szansą pobicia swojego rekordu zwycięstw z rzędu w jednym sezonie, który uprzednio pobił wiosną 2017 roku. VilaNova może być jednak poważnym testerem formy dla “Bordowych”, którzy mierzyli się do tej pory głównie z dołem tabeli. Naszym zdaniem faworytem jest lider, ale jego ewentualna 6. wygrana w sezonie na pewno nie będzie formalnością.

NASZ TYP: X2

Godzina 20:55

Rafis - Cybermachina G. Pub (Liga A)

Rywalizacja zespołów aktualnego środka tabeli. Obecny sezon jest dla Rafisu bardzo udany, ponieważ 5 meczach zanotował aż 10 punktów. Ostatnie kolejki pokazały, że “Błękitni” są w stanie urwać punkty nawet najmocniejszym i nie mają zamiaru przypominać zespołu, który walczył w zeszłym sezonie o utrzymanie. Dobrą serię Rafisu postara się dzisiaj przerwać Cybermachina, która w ostatnich 3 spotkaniach zdobyła 7 punktów. Naszym zdaniem trafiają dziś na siebie ekipy o podobnych możliwościach, więc spodziewamy się remisu.

NASZ TYP: X

Godzina 21:50

Valposiano - KPPN (Liga B1)

Starcie zespołów dalszych rejonów tabeli. Valposiano przespało początek sezonu i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje po 5 meczach ostatnią lokatę. Na usprawiedliwienie zespołu Magiery pozostaje fakt, że mierzył się on raczej z zespołami z górnej półki. KPPN natomiast swoje jedyne dotąd zwycięstwo odnotował z rezerwami TEBu. Pozostałe mecze - również z zespołami górnej połówki - zespół Marcina Hajduka przegrywał. Oba zespoły nie dzielą więc tylko 3 punkty, o które powinna się dzisiaj toczyć wyrównana walka.

NASZ TYP: X

Last modified on czwartek, 25 kwiecień 2019 18:14
(1 Vote)