Zachować kolejne czyste konto, poprawić sobie humor

W przedostatni dzień rozgrywek 5. tygodnia zagrają zespoły tylko pierwszych trzech szczebli. W Lidze C2 przed trudnym zadaniem podtrzymania passy zwycięstw bez straconej bramki stanie Wakanda, a uniemożliwić zachowanie kolejnego czystego konta po jej stronie będzie chciał Virtus. W Lidze B1 kolejny - już piąty w historii - mecz pomiędzy CA Sharks i Omegą. Do tej pory to zespół Omegi wygrywał o jeden raz więcej, więc dzisiaj przed zespołem Sharksów pojawia się szansa na wyrównanie bilansu. W jedynym spotkaniu elity poprawić swój humor przed Świętami będzie chciał ostatnio pokonany zespół Aqua Soil, któremu przeszkadzać w tym będą gracze Wybrzeża.

Godzina 19:00

CA Sharks - Omega (Liga B1)

Konfrontacja zespołów środka tabeli, które zagrają ze sobą nie po raz pierwszy. Zespoły spotykały się ze sobą już czterokrotnie i o jedno zwycięstwo więcej ma na koncie zespół Omegi, który triumfował również w ostatnim meczu jesienią. Na ten moment to jednak zespół Sharksów ma po 4 meczach o jedno oczko więcej, ale to wciąż za mało, by określić go faworytem tego spotkania. Według nas najbardziej możliwy jest tutaj wynik na styku.

NASZ TYP: X

Inter Kraków - Krupiński Pompy (Liga B2)

Rozpoczynający ten sezon stosunkowo późno gracze Interu mogą po dwóch kolejkach czuć się nieco pokiereszowani. Minimalna porażka z Eskulapem, a później “bęcki” od faworyzowanego NEMBUDu nie są wymarzonym startem na wyższym szczeblu. Dziś w starciu beniaminków Inter czeka kolejna próba przeciwko mocnym Pompom, które bez kompleksów wywalczyły sobie miejsce w czołówce. Nie przewidujemy, że mające więcej rytmu meczowego KP wypuści taką szansę na kolejne 3 punkty z rąk.

NASZ TYP: 2

Jaglacci Tinderwolves - Jala Dreips (Liga C2)

Gracze Jaglacci po spadku z Ligi B mieli szybko powalczyć o powrót na wyższy szczebel. Póki co nie udaje im się realizować tego planu, ponieważ trudny terminarz nie pozwolił na zdobycie choćby punktu. Dzisiejszym przeciwnikiem “Jaglaków” jest Jala, która po dobrym początku ostatnio wyhamowała, dlatego dobrą okazję na przełamanie mogą mieć dzisiaj jej rywale z Tinderwolves. Ostrożnie zostaniemy jednak przy remisie.

NASZ TYP: X

Godzina 20:00

Korkociagi.com - Home Broker (Liga B1)

Mecz na przełamanie dla jednych i drugich. Korkociagi w swoich trzech dotychczasowych spotkaniach przegrywały i plasują się aktualnie na trzeciej pozycji od końca. Tabelę zamyka ich dzisiejszy rywal, czyli Home Broker, który na swoje pierwsze punkty czeka już od czterech spotkań. W zeszłym roku oba zespoły spotykały się dwukrotnie i dwukrotnie lepszy okazywał się zespół Dobosza, dlatego i tym razem nieznacznie wskazujemy na niego.

NASZ TYP: X2

CMR Eskulap - NEMBUD (Liga B2)

Po ostatnim zwycięstwie nad Interem nadchodzi poważny test dla zespołu CMRu, który w swoim trzecim meczu sezonu spotka się dzisiaj z NEMBUDem. Zespół Krystiana Kubiczka z pewnością nie zamierza opuszczać czołówki, wręcz przeciwnie - chce w niej sobie zrobić jeszcze więcej miejsca dla siebie. Eskulap ma więc arcytrudne zadanie polegające na urwaniu punktów faworytowi, którym bez wątpienia jest NEMBUD.

NASZ TYP: 2

Wakanda FC - Virtus Logistics (Liga C1)

Mecz środka tabeli, w którym staną naprzeciwko siebie zespoły Wakandy i Virtusa. Virtus jedyną porażkę do tej pory zanotował w przedostatniej kolejce z Kadrą, ale mimo to nadal zgłasza swój akces do walki o czołowe lokaty. Wakanda natomiast radziła sobie ostatnio świetnie i po dwóch zwycięstwach do zera awansowała do górnej połowy tabeli. Możemy być świadkami ciekawego piłkarsko pojedynku, ale bardziej przemawia do nas organizacja gry Virtusa.

NASZ TYP: X2

Godzina 21:00

Aqua Soil - Wybrzeże Klatki Schodowej (Liga A)

Mecz beniaminka z jednym z kandydatów do medalu. Wybrzeże od 4 meczów “płaci frycowe” i chyba mało prawdopodobne, żeby swoją czarną serię zakończyli na meczu z zespołem z czołówki. Co prawda zespół Aqua w ostatniej kolejce dość niespodziewanie przegrał z innym beniaminkiem - Pink Bowling, jednak dzisiaj nie przeczuwamy, by sytuacja mogła się powtórzyć. Naszym zdaniem 3 punkty i powrót na zwycięski szlak zespołu Chamerlińskiego.

NASZ TYP: 1

Weldbud - Comarch (Liga B2)

Mecz drugiej połowy tabeli Ligi B2, w którym doświadczony Weldbud zmierzy się z Comarchem. Zarówno jedni, jak i drudzy zdołali w tym sezonie wygrać tylko raz - w swoich meczach inauguracyjnych. Zespół Marka Rapacza kolejne trzy mecze zagrał bardzo widowiskowo, ale nieskutecznie. Comarch natomiast ogrywały zespoły bardziej ograne na wyższym szczeblu. W dzisiejszym meczu spodziewamy się na pewno otwartego futbolu i dużo goli, ale tym razem to zespół Weldbudu powinien wyjść na swoje.

NASZ TYP: 1

BiegunSport - Tubylcy (Liga C2)

Jedni i drudzy w takim samym stosunku - czyli 2:4 - ulegli w swoich ostatnich meczach VilaNovie. W pozostałych meczach Biegun wygrał tylko raz i obecnie z 3 punktami na koncie zajmuje miejsce bliżej końca tabeli. Tubylcy natomiast zdążyli w 5 meczach wygrać dwukrotnie, co daje im aktualnie miejsce w środku tabeli. Wydaje nam się, że oba zespoły mają umiejętności na podobnym poziomie, dlatego obstawiamy dzisiaj podział punktów.

NASZ TYP: X

(0 votes)