Futbolowa Liga Szóstek Futbolowa Liga Szóstek

Potwierdzić aspiracje, spotkania starych znajomych

We wtorek na boiskach Hutnika i Com-Com Zone 36 zespołów rozegra swoje kolejne mecze w ramach 5. tygodnia rozgrywek. Najwięcej emocji powinien dostarczyć mecz pomiędzy Shamrockiem a Krakoską piłką, Ponieważ zmierzą się w nim zespoły mające na swoich kontach komplet punktów. Jedni i drudzy będą chcieli udowodnić, że liczy się dla nich tylko gra o najwyższe cele w Lidze D1. Liga B2 również funduje nam dzisiaj mecz na szczycie, ponieważ zagrają w niej lider z wiceliderem, czyli najskuteczniejsza w lidze Żymła z dobrym w defensywie Amadeusem. W Lidze D2 spotkają się natomiast dobrzy znajomi z Ligi Zimowej, czyli Rekonwalescenci i Albatros. Podobnie w meczu Ligi B1 spotkają się ze sobą Radka i Wodociągi, które miały już okazję zagrać ze sobą jesienią.

Godzina 19:40

Radka - Wodociągi Miasta Krakowa (Liga B1)

Po dwóch wysokich porażkach na inaugurację wiosennych rozgrywek Radka pokazała wreszcie pazur i w ostatniej kolejce pewnie rozbiła Valposiano. Dzisiaj zespół z Radymna zmierzy się z Wodociągami, z którymi miała już okazję zagrać jesienią. W tamtym padł remis 1:1, który może być ciężki do powtórzenia, ponieważ zespół Grzesiaka jest jednym z faworytów Ligi B1. Wprawdzie Wodociągi mają po dwóch spotkaniach dopiero 3 punkty, ale z Radką powinny dziś sobie poradzić.

NASZ TYP: 2

Oświecenia Team - Walkover (Liga B2)

Zawodnicy Oświecenia mocnym akcentem - bo od zwycięstwa z NEMBUDem - rozpoczęli ten sezon. ale już chwilę później ich słabości obnażyły Czyżyny. W ostatniej kolejce zespół Konrada Maciejowskiego ograł jednak swojego rywala z Comarchu i wydaje się, że wrócił na właściwe tory. Kolejną przeszkodą OT będzie dzisiaj zespół Walkovera, który - w niezłym stylu, ale jednak - przegrał do tej pory wszystko co się da. W tej sytuacji kolejne punkty powinny zasilić konto Oświecenia.

NASZ TYP: 1

Bianconerri - Nosacze (Liga C2)

Mecz dalszej połowy tabeli. Grający w kratkę Bianconerii sprawili ostatnio małą niespodziankę i pokonali znajdujące się w czołówce Geodziki. Pozytywny impuls w ostatniej kolejce zanotował również ich dzisiejszy rywal, czyli zespół Nosaczy, który pokonując Holbę zgarnął swoje pierwsze 3 punkty w sezonie. Naszym zdaniem to jednak zespół “Biało-czarnych” miał trudniejszych rywali, a mimo to zgarnął do tej pory o 3 oczka więcej i dlatego dzisiaj to właśnie on jest faworytem.

NASZ TYP: 1

Rekonwalescenci Skawina - Albatros (Liga D2)

Oba zespoły znają się z Ligi Zimowej. Wówczas w bezpośrednim starciu padł remis 2:2, ale w całym sezonie lepiej poszło Albatrosowi. W obecnej kampanii role się odwróciły i to Rekonwalescenci radzą sobie lepiej od swojego rywala. Jedyną do tej pory porażkę zespół ze Skawiny zaliczył z Alliancem, który w ostatniej kolejce pokonał również i Albatrosa. Mimo wszystko - wydaje się, że potencjał obu ekip jest zbliżony i dzisiaj obie ekipy mogą zanotować swój pierwszy remis w sezonie powtarzając scenariusz z Zimy.

NASZ TYP: X

Stare Wilki - Jager-Masters (Liga E2)

Gra pomiędzy zespołami z dolnej części tabeli, czyli Jager-Masters i Starymi Wilkami. Obie ekipy mają na swoim koncie po 3 oczka, ale SW mają jedno spotkanie rozegrane mniej. Jager po świetnym wejściu w sezon w późniejszych meczach nie miał szczęścia, ponieważ ostatnie trzy mecze przegrywał tylko jedną bramką. Stare Wilki natomiast swoje jedyne trzy punkty - podobnie jak ich dzisiejszy rywal - zdobyły z Siliconem. Dzisiaj typujemy podział punktów.

NASZ TYP: X

Groove Street - Wściekłe Psy (Liga E2)

Ekipa Groove miała w pierwszych kolejkach bardzo trudny terminarz, ponieważ mierzyła się w nich z aktualną czołówką ligi. Nie przeszkodziło jej to jednak w zdobyciu 3 punktów w meczu z Perłą, co pokazuje, że GS stać na wiele więcej niż aktualne 7. miejsce. Dzisiaj “Niebiescy” zmierzą się ze Wściekłymi Psami, które mają o 2 wygrane więcej, ale z zespołami z dołu tabeli. Ten mecz może okazać się bardzo ważny w kontekście walki o górną połowę tabeli, ale o wskazanie jego faworyta jest bardzo ciężko.

NASZ TYP: X

Godzina 20:35

Bishaka Kurdwanów - Cemark.pl (Liga A)

Mecz w dolnych rejonach najwyższego szczebla. Bishaka, która swoje pierwsze zwycięstwo odniosła dopiero w czwartym tygodniu, zmierzy się dzisiaj z Cemarkiem, który jako jeden z dwóch zespołów pozostaje nadal bez punktu w Lidze A. Zespół z Kurdwanowa, mimo małej liczby punktów, prezentuje się naprawdę nieźle i dzisiaj powinien powtórzyć wynik z jesieni, kiedy to wygrał stosunkiem 4 do 2. Naszym zdaniem Cemark jeszcze chwilę poczeka na swoje pierwsze punkty.

NASZ TYP: 1

Żymła Siermięga - Amadeus (Liga B2)

Mecz lidera z wiceliderem grupy B2. Liderująca Żymła rozbijała dotychczas swoich rywali pokazując, że jest jednym z głównych pretendentów do mistrzostwa. Dzisiaj na jej drodze stanie będący na 2. pozycji Amadeus, który ma jedną z lepszych defensyw w lidze. Nie sądzimy jednak, by zespół Labzika miał jakikolwiek problem ze sforsowaniem zasieków obronnych rywala i to właśnie w “Zielono-czarnych” upatrujemy faworyta tego meczu.

NASZ TYP: 1

Krakoska Piłka - Shamrock (Liga D1)

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, w którym zmierzą się zespoły szczycące się obecnie kompletem zdobytych punktów. Shamrock - poza swoim ostatnim meczem przeciwko BTCH - wygrywał dość gładko. Krakoska natomiast częściej miała wynik na styku i mało brakowało, a musiałaby dzielić się punktami. Biorąc pod uwagę skład obu zespołów - bardziej przekonuje nas ekipa Piotra Maloty, której to dajemy większe szanse na kolejne 3 punkty do kolekcji.

NASZ TYP: X2

Alliance - Nowa Elektro Squad (Liga D2)

Mecz ekip, które w tym sezonie debiutują na otwartym boisku. Alliance ma jednak za sobą przygotowania w postaci występów w Lidze Zimowej, w której pokazał się z bardzo dobrej strony. Swoją dobrą passę kontynuuje wiosną, gdzie po pierwszych 3 meczach ma komplet zdobytych punktów. Początek Nowej jest bardziej bolesny, ponieważ dopiero w swoim ostatnim meczu przeciwko Augustynowi zdobyła swój pierwszy punkt. Dzisiaj faworyt może być tylko jeden i jest nim “Sojusz’.

NASZ TYP: 1

Błękitna Wataha - Wzmocnieni FC (Liga E1)

Po złym początku Wataha w ostatnich dwóch kolejkach w końcu zapunktowała i po 4 spotkaniach ma na swoim koncie 4 punkty. Dzisiaj zespół Sudoła z pewnością chciałby dołożyć do swojego dorobku kolejne oczka, ale wydaje się, że może być jej o to bardzo trudno. Jej rywalem są bowiem Wzmocnieni, którzy w trzech pierwszych spotkaniach zdobyli komplet punktów, co mówi samo za siebie w kontekście wyłonienia faworytów tego meczu.

NASZ TYP: 2

Powrót Żywych Trupów - InPost (Liga E1)

Sąsiedzi z dołu tabeli, z których każdy ma póki co po 3 punkty. Debiutujący w FLS Powrót swoje jedyne gole zdobywał do tej pory tylko w zwycięskim meczu z OREO. InPost natomiast dobrze poradził sobie tylko w meczu z Błękitną Watahą, po czym w ostatnich dwóch kolejkach schodził z boiska pokonany. W pojedynku nie najlepszej ofensywy z niezbyt dobrą defensywą sprawa wyniku wydaje się być trudna do przewidzenia.

NASZ TYP: X

Godzina 21:30

Bad Boys - Piraci (Liga A)

Pojedynek dwóch beniaminków - Bad Boys i Piratów, z których nieco lepiej sprawuje się na razie ten pierwszy. Zespół Dawida Rupy na 5 meczów wygrał 3, więc jego debiut w elicie nie wygląda najgorzej. Piraci natomiast po powrocie do Ligi A najpierw zremisowali z Pink Bowling, a później wygrali z Bishaką. Miłą atmosferę zepsuła im jednak ostatnio Stomatologia. Dzisiejszy mecz będzie kolejnym sprawdzianem dla jednych i drugich, ale nas minimalnie bardziej przekonuje aktualna gra zespołu BB.

NASZ TYP: 1X

Czyżyny - Grupa Partner (Liga B2)

Mecz doświadczonych ekip, które pierwszy raz spotkały się jeszcze w 2015 roku. Dotychczas Czyżyny grały z Grupą Partner dwukrotnie i dwukrotnie udało im się wysoko wygrać. W tym sezonie może być podobnie, ponieważ to właśnie zespół Koniecznego lepiej rozpoczął wiosnę i ma na swoim koncie już 3 zwycięstwa. GP natomiast po 4 meczach pozostaje z zerowym dorobkiem, czego naszym zdaniem nie zmieni dzisiejszy mecz.

NASZ TYP: 1

Piłkarski Klub Rzeźników - Grande Bande (Liga C1)

Rywalizacja zespołów mających bardzo trudny start wiosną. PK Rzeźników w dotychczasowych spotkaniach nie miało do powiedzenia zbyt wiele, czemu zawdzięcza ostatnią pozycję w tabeli. Podobnie dzisiejszy rywal Rzeźników - Grande Bande, który poza minimalnym zwycięstwem nad GSBK w pierwszym tygodniu, w pozostałych spotkaniach musiał przełknąć gorycz porażki. Wydaje się, że jest to dobry moment na przełamanie dla obu zespołów, a szanse na to oceniamy jako 50 na 50.

NASZ TYP: X

Holba - CCKS Chłopy (Liga C2)

Postawa Holby jest aktualnie jednym z większych rozczarowań Ligi C2. Po czterech meczach zespół Tomasza Michalika nadal nie ma na swoim koncie żadnych punktów. Dzisiaj dawne Bozbi zmierzy się z Chłopami, które odżyły w ostatnich dwóch kolejkach zdobywając 4 punkty. Najpierw CCKS uporał się z Nosaczami, które w ubiegłej kolejce pokonały Holbę, a później zremisował z mocną Portą. Wydaje się, że to wystarczający argument, żeby postawić Chłopów w roli faworyta.

NASZ TYP: 2

Armagedon - FC Meczdej (Liga D1)

Starcie okolic środka tabeli. Z rywalizującej dzisiaj ze sobą dwójki nieco lepiej prezentuje się mający 6 punktów Meczdej, który po dwóch zwycięstwach z rzędu musiał ostatnio uznać wyższość lidera z Dream Crushers. Armagedon natomiast wygrał do tej pory tylko jedno spotkanie z BTCH, a ostatnie dwie kolejki kończył wracając na tarczy. Dzisiaj - w meczu z prezentującym ofensywny styl FC - Armagedon może mieć kłopoty z przerwaniem złej serii.

NASZ TYP: 2

Big Time Kraków - Vittoria (Liga D2)

Pojedynek na samym dole tabeli. Zarówno Big Time, jak i Vittoria nie mają na swoim koncie jeszcze żadnych punktów, ale zawodnicy tego pierwszego zespołu rozegrali do tej pory o 2 mecze mniej od swojego dzisiejszego rywala. Sytuacja Vittorii powoli robi się więc nieciekawa, a powodem tego zjazdu formy z pewnością jest niestabilna sytuacja kadrowa. Big Time przegrywał dwukrotnie, ale minimalnie. Vittoria swoje mecze przegrywała nieco wyraźniej, dlatego minimalnie większe szanse dajemy dzisiaj ekipie BT.

NASZ TYP: 1X

Last modified on wtorek, 16 kwiecień 2019 11:57
(0 votes)