Starcie dwóch dobrych serii, kolejny klasyk w Lidze A

Na rozpoczęcie piątego tygodnia rozgrywek FLS hitowo zapowiada się spotkanie zajmującego drugie miejsce w Lidze A Rafisu z piątą Edukacją. Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie jest po stronie zespołu Radosława Targosza, który chcąc powalczyć o kolejne mistrzostwo nie może sobie pozwolić na kolejne porażki. W Lidze A ciekawie zapowiada się również mecz pomiędzy dwoma całkiem nieźle spisującymi się beniaminkami, czyli Asami NH i Mazi Teamem. W innym ciekawym meczu - w Lidze C2 - Browary, które ostatnie dwa mecze wygrały bez straty gola, zagrają przeciwko liderującej Victorii, która po 5 meczach ma na swoim koncie 15 punktów.

Godzina 19:00

KPPN - Amber (Liga B1)

Oba zespoły w odmiennych nastrojach zakończyły swoje spotkania w ubiegłej kolejce. KPPN po dwóch meczach bez punktu w końcu się przełamał i zdobył 3 oczka w meczu z TEBem B. Amber natomiast po świetnym przywitaniu z wiosną przegrał ostatnio po raz pierwszy w sezonie, a poskromiła go Omega. Wydaje nam, że możęmy się dzisiaj spodziewać zaciętego pojedynku, ale ostatecznie lepiej poradzi sobie zespół Kamila Maciuły.

NASZ TYP: X2

ABB - Banda Pycholi (Liga C1)

Jednym i drugim w Lidze C1 wiedzie się póki co przeciętnie. ABB po 4 meczach ma na liczniku tylko 4 oczka, natomiast Banda niewiele lepiej, bo tylko 6. ABB zagrało ostatnie trzy mecze bardzo wyrównane, ale tylko raz udało mu się wyjść z nich zwycięsko. Banda po dobrym początku miała dwa mecze zastoju, po czym dopiero w ostatniej kolejce uporała się z GSBK. Dzisiaj to właśnie młodzież z BP ma w naszych oczach większe szanse.

NASZ TYP: 2

UBS Kraków - FC Admind (Liga E1)

Mecz pierwszej z ostatnią drużyną tabeli Ligi E1. UBS nie poniósł dotąd żadnej porażki, a tylko raz w drugim meczu przeciwko OREO nie zdobył kompletu punktów. Pozostałe trzy spotkania kończyły się jego zwycięstwami, ale trzeba zaznaczyć, że dotychczasowi rywale nie byli z najwyższej półki. Zespół Admind, mimo że w ostatnim meczu z Watahą pokazał się z dobrej strony, nie zdołał zdobyć swoich pierwszych punktów. Byłoby więc niespodzianką, gdyby UBS nie zdobył dziś kompletu oczek.

NASZ TYP: 1

Godzina 19:40

Żubry - Aptiv (Liga C1)

Poza porażką w pierwszej kolejce przeciwko Astorowi - Aptiv prezentuje się bardzo dobrze. Jego trzy ostatnie spotkania kończyły się po jego myśli i aktualnie daje mu to miejsce tuż za podium. Zespół Kosia dobrą passę będzie chciał podtrzymać dzisiejszym meczem przeciwko Żubrom, które jeszcze nie wskoczyły na odpowiedni dla siebie poziom. Być może dla “Zielonych” zwrot nastąpi dzisiaj, ale wydaje nam się, że są na to małe szanse.

NASZ TYP: X2

Whisky z Colą - Asy NH B (Liga D1)

Mecz pomiędzy dwoma debiutującymi tym sezonem zespołów. Dużo lepiej na tle swojego dzisiejszego rywala wypada zespół Whisky, który z 7 punktami plasuje się na 5. pozycji. Asy natomiast - jako jedyny zespół Ligi D1 - nadal pozostają bez punktu. Wydaje się, że proces tworzenia zespołu łatwiej przebiega w ekipie WzC, ale Asy też kiedyś muszą zapunktować. Nie wydaje nam się jednak, by stało się to w meczu z Whisky.

NASZ TYP: 1

Black Label - Apollo 30 (Liga D2)

Zajmująca 8. lokatę ekipa Black Label zmierzy się dzisiaj z plasującym się tuż za podium Apollo. Ten pierwszy z zespołów razy wygrywa, a raz przegrywa i ostatnio po bardzo zaciętym meczu uległ jedną bramką NZSowi UEK. Apollo w ostatniej kolejce odbiło sobie dotkliwą porażkę z Rodziną Królewską pewnie pokonując Płaszów. Biorąc pod uwagę prawdopodobne kłopoty kadrowe ekipy BL faworytem jest zdecydowanie zespół w czerwonych strojach.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:00

BiegunSport - C.F. VilaNova (Liga C2)

Oba zespoły na odpoczynek miały tylko weekend, ponieważ swoje ostatnie spotkania rozegrały w zeszły piątek. Przy Parkowej lepiej wypadła VilaNova, która okazała się lepsza od solidnych Tubylców. Natomiast w swoim drugim meczu sezonu Biegun uległ liderującej Victorii. Dzisiaj “Granatowym” może być niezwykle ciężko o punkty, gdyż na ich drodze stoi dobry piłkarsko zespół z wysokimi aspiracjami.

NASZ TYP: 2

Browary Hills - Victoria (Liga C2)

Bardzo źle zaczął się ten sezon dla Browarów, ale dwie ostatnie kolejki pokazały, że mogą się one jednak liczyć w walce o najwyższe cele. Dwa ostatnie zwycięstwa bez utraty gola robią wrażenie. Wrażenie musi robić też komplet punktów po 5 meczach beniaminka z Victorii, która swoją grą przejawia równie wysokie ambicje. Dzisiaj wydaje nam się, że o punkty może być jej trudniej niż w poprzednich meczach, ale sobie poradzi.

NASZ TYP: 2

Husaria Kraków - Nic się nie stało (Liga E1)

Pojedynek sąsiadów środka tabeli, których dzieli tylko jeden punkt na korzyść Nic się nie stało. O jeden mecz rozegrany mniej ma jednak zespół Husarii, który podobnie jak jego dzisiejszy rywal w tym sezonie wygrywał już dwukrotnie. Oba zespoły cechuje to, że w ich meczach pada stosunkowo mało bramek, dlatego spodziewamy się dzisiaj niskiego rezultatu. Naszym zdaniem zakręci się on w okolicach remisu.

NASZ TYP: X

Godzina 20:35

Cybermachina G. Pub - GDA Investment (Liga A)

Jedni i drudzy spisują się na razie poniżej oczekiwań. Cybermachina, podobnie jak jej dzisiejszy rywal z GDA - sposób znalazła tylko na przedostatni Cemark. Poza tym, zespół G. Pubu zanotował jeszcze remis z Pink Bowling. Zespół Gęgotka natomiast póki co mocno rozczarowuje i z takimi wynikami jak dotychczas - szybko może odpuścić walkę o najwyższe cele. W starciu zespołów szukających odrodzenia ciężko nam o wskazanie bezsprzecznego faworyta.

NASZ TYP: X

Mazi Team - Asy NH (Liga A)

Pojedynek dwóch beniaminków, dla których otwarcie było równie udane. Po pierwszych dwóch meczach na ich koncie widniało po 6 punktów. W trzeciej kolejce oba zespoły solidarnie się zacięły, ale z tą różnicą, że Asy kolejnym meczem rozegranym przeciwko Bad Boysom szybko wróciły na zwycięski szlak. Mazi Team natomiast zadanie miał utrudnione, bo jego kolejnym rywalem był TEB. Dzisiaj szanse oceniamy jako 40-60 na korzyść Asów.

NASZ TYP: X2

Valposiano - TEB Edukacja B (Liga B1)

Wiosna nie rozpoczęła się najlepiej dla zespołu Valposiano, który po 4 rozegranych meczach pozostaje nadal bez punktu. O przełamanie dzisiaj może być ciężko, ponieważ jego rywalem będzie młody zespół rezerw TEBu. Mimo ostatniej porażki z KPPNem, gracze Edukacji są zawsze groźni, co pokazali w wygranych dwóch pierwszych meczach. Według nas - to właśnie zawodnicy Targosza powinni dzisiaj rozdawać karty.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:00

Black Hawks - Piomet AMR Campania (Liga B1)

Rywalizacja zespołów aktualnego środka tabeli, z których o 2 punkty lepiej spisuje się w tym sezonie Piomet. Zespół Jakuba Winiarskiego nie doznał jeszcze żadnej porażki, a przypadku kolejnej wygranej wróci na podium. Team Black Hawks natomiast w ostatnim spotkaniu zremisował z liderującym Kalinexem, który stracił swoje pierwsze punkty w sezonie. Zespół Kalety pokazał więc, że i dla najmocniejszych potrafi być groźny, dlatego nie skreślamy dziś całkowicie jego szans.

NASZ TYP: X2

Różowe Pantery - Astor (Liga C1)

Zdegradowane z Ligi B Pantery wygrały ostatnio w dobrym stylu swoje pierwsze spotkanie w sezonie, a ich łupem padł zespół Żubrów. Odwrotnie było w przypadku ich dzisiejszego rywala - Astora, który w ostatniej kolejce zanotował pierwszą porażkę w sezonie. Ekipa Życzkowskiego przegrała jednak z liderem z Kamebu, więc wstydu nie ma. Dzisiaj Astor będzie chciał szybko wrócić na dobre tory, ale przebudzeni zawodnicy Mikołajczyka na pewno tego nie ułatwią.

NASZ TYP: X

Rodzina Królewska - Szopeni Futbolu (Liga D2)

Jedni i drudzy z tylko jedną porażką na koncie mają po 4 spotkaniach po 9 punktów. Sposób na Rodzinę znalazł do tej pory tylko KS Augustyn, natomiast Szopeni jedyne punkty stracili w meczu z Rekonwalescentami. Dzisiaj być może przyszedł dla obu ekip czas na pierwszy remis w sezonie, ale nieznacznie większe szanse naszym zdaniem może mieć w tym pojedynku na ogół skuteczniejsza Rodzina Królewska.

NASZ TYP: 1X

Godzina 21:30

TEB Edukacja - Rafis (Liga A)

Mecz pomiędzy zespołami o bardzo bogatej historii bezpośrednich gier. W ostatnich latach zdecydowanie lepszy był w nich TEB, ale ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się remisem. Aktualnie w tabeli wyżej jest Rafis, który z tą samą liczbą punktów co TEB znajduje się tuż za plecami Stomatologii. Dopiero na 5. miejscu Edukacja, która chcąc zdobyć mistrzostwo powinna wygrywać takie pojedynki jak ten dzisiejszy. Może być jednak o to bardzo trudno.

NASZ TYP: 1X

Dream Crushers - Adgosklep.pl (Liga D1)

Dream Crushers poza minimalną porażką z fantastycznym Klubem Sportowym wygrywa jak do tej pory wszystko i to w przekonującym stylu. Dzisiaj zespół DC będzie chciał podtrzymać passę trzech zwycięstw z rzędu, ale na jego drodze stanie Adgosklep, którego przebudzenie nastąpiło w ostatniej kolejce. W zeszłym tygodniu gracze Adgo wysoko ograli Calcio i wskoczyli na 6. miejsce. Dzisiaj jednak nie przewidujemy, żeby poradzili sobie z wiceliderem.

NASZ TYP: 1

Flamingo FT - OREO (Liga E1)

Flamingo, które pierwsze dwa spotkania wygrało bez straty bramki, w ostatniej kolejce niespodziewanie męczyło się z Januszami. Mimo trudnej przeprawy - Football Team z kompletem oczek zajmuje aktualnie 4. miejsce i dzisiaj zmierzy się z notującym ostatnio dwie porażki z rzędu OREO. Wydaje się, że wynik jest tu raczej sprawą oczywistą, ale biorąc pod uwagę ostatnie męki FT i większe ogranie OREO - nie możemy spodziewać się całkiem jednostronnego widowiska.

NASZ TYP: 1X

(1 Vote)