O pierwsze wiosenne punkty

W połowie 4. tygodnia najciekawszym pojedynkiem wydaje się być mecz Ligi A, w którym o swoje pierwsze punkty w sezonie powalczą Wybrzeże i Bishaka. W Lidze B1 na drodze rozpędzonego Amber stanie potrafiąca sprawić niespodziankę Omega. Bez zdecydowanego faworyta pozostaje spotkanie Ligi C1, w którym powalczą ze sobą - zwycięskie w zeszłej kolejce - ekipy Wakandy i FC po 40-tce.

Godzina 19:00

Wybrzeże Klatki Schodowej - Bishaka Kurdwanów (Liga A)

Mecz w dolnych rejonach tabeli, w którym spotkają się Wybrzeże i Bishaka. WKS jest póki co chłopcem do bicia, ale ostatnim meczem z Rafisem udowodnił, że nie jest to rola, która mu pasuje. W podobnym położeniu - nie mając choćby punktu - jest zespół z Kurdwanowa. Jednak mimo porażek - Bishaka w swoich meczach prezentowała się naprawdę dobrze i dzisiaj to jej przypisujemy większe szanse na premierowe zwycięstwo.

NASZ TYP: 2

Adgosklep.pl - Calcio&Birra Kraków (Liga D1)

Sąsiedzi z dołu tabeli, którzy na swoim koncie mają tylko po jednym zwycięstwie. Adgo dobrze zainaugurowało z rezerwami Asów, natomiast Calcio było górą tylko w meczu z Coca Juniors. Z pewnością na swoje przełamanie bardzo liczy dzisiaj Adgosklep, który od dwóch kolejek schodzi z boiska pokonany. Podobnie zespół Tomasza Cyganowskiego celuje dzisiaj w zwiększenie swojego dorobku punktowego, dlatego możemy być świadkami wyrównanego pojedynku. Naszym zdaniem ekipy podzielą się punktami.

NASZ TYP: X

Szopeni Futbolu - Vittoria Kraków (Liga D2)

Szopeni zaczęli ten sezon bardzo solidnie i po dwóch zwycięstwach zajmują miejsce w środku stawki. Ostatnio gracze w szaro-zielonych koszulkach byli minimalnie lepsi od zdegradowanego Big Time’u, a dzisiaj zmierzą się z Vittorią, która wiosną rozczarowuje. Przebudowani “Czarno-czerwoni” zaczęli poniżej oczekiwań i przegrali do tej pory każde z trzech spotkań. W ostatnim meczu z Adrenaliną pokazali też co prawda dobre momenty, jednak dzisiejszego spotkania nie zaczną w roli faworyta.

NASZ TYP: 1X

Godzina 20:00

Apollo 30 - Płaszów-Serwis Bank (Liga D2)

Mecz pomiędzy zespołami, które dość dobrze weszły w ten sezon, ale w ostatniej kolejce po raz pierwszy w tym sezonie nie zakończyły z pełną pulą. Apollo po dwóch wygranych zatrzymało się na wysokiej porażce z Rodziną Królewską, natomiast bardzo solidny Płaszów podzielił się ostatnio punktami z NZSem. Ekipa Serwis-Banku po trzech meczach plasuje się na pozycji wicelidera i ma dużo lepsze liczby od swojego dzisiejszego rywala. Zespołowi “30” nie wróżymy dzisiaj rehabilitacji za ubiegłotygodniową porażkę.

NASZ TYP: 2

FC Admind - Błękitna Wataha (Liga E1)

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek sezonu gracze FC Admind, którzy trzy pierwsze mecze zakończyli bez punktu. Usprawiedliwieniem ekipy FC może być jej ciężki terminarz, który na starcie zestawił ich z mocnymi rywalami. Dzisiaj jej przeciwnikiem będzie drużyna o raczej podobnych możliwościach, czyli Wataha. “Błękitni” dopiero w ostatnim meczu z Hutniczkiem ugrali swój pierwszy punkt i to jednak za mało, żeby uznać ich dzisiaj za faworyta. Obstawiamy podział punktów.

NASZ TYP: X

Nic się nie stało - Powrót Żywych Trupów (Liga E1)

Pojedynek zespołów plasujących się aktualnie w środku tabeli. Ekipa Nic się nie stało po 3 spotkaniach ma na swoim koncie 4 punkty, a jej zdobycze punktowe maleją z meczu na mecz. Najpierw wygrana w pierwszym meczu, później remis, a ostatnio porażka z Heinekenem to dotychczasowy dorobek “Żółto-czarnych”. Powrót Żywych Trupów, po nieudanej inauguracji z Husarią, ograł ostatnio OREO i wydaje się być dziś równorzędnym rywalem dla zespołu Kevina Dumon.

NASZ TYP: X

Godzina 21:00

Amber - Omega (Liga B1)

Po ostatniej porażce Omegi z liderującym Kalinexem przyszedł teraz czas, w którym “Niebiescy” zmierzą się z kolejnym trudnym rywalem - wiceliderem z Amberu. Zespół Kamila Maciuły zaczął ten sezon zgodnie z oczekiwaniami i po trzech spotkaniach ma na swoim koncie komplet punktów. Dzisiaj niedawny A-ligowiec powinien dopisać sobie kolejne trzy oczka, ale Omega na pewno postawi twarde warunki, tak jak ostatnio ambitny zespół Valposiano.

NASZ TYP: 1

Wakanda FC - FC Po 40-tce (Liga C1)

Po trudnym początku w Lidze C1 Wakanda wygrała ostatnio swój pierwszy mecz, w którym przy okazji wzięła udany rewanż za jesienną porażkę z Bandą Pycholi. Jej dzisiejszym rywalem będą sąsiedzi ze środka tabeli, czyli gracze FC Po 40-tce. “Czterdziestolatkowie” weszli w ten sezon dość dobrze i do tej pory minimalnie gorsi okazali się tylko od liderującego Kamebu. W meczu zespołów, które w ostatniej kolejce zgarnęły 3 punkty nie mamy dziś wyraźnego faworyta.

NASZ TYP: X

Last modified on środa, 10 kwiecień 2019 10:30
(0 votes)