Zapowiedzi meczów

Zapowiedzi spotkań odbywających się w ramach danego dnia rozgrywkowego.

Zapowiedzi meczów

Piątek dniem hitowych starć

Na koniec tygodnia zaplanowanych zostało kilka naprawdę interesujących pojedynków. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o hitowym starciu w Lidze D1 pomiędzy Krakoską Piłką a KS Klubem Sportowym. Niemniej ciekawie będzie zapewne w starciach C.F. VilaNovy z Victorią w Lidze C2 oraz Rodziny Królewskiej z Płaszowem w D2. W Lidze B1 na podium umocnić postarają się Wodociągi Miasta Krakowa, które zmierzą się z wciąż niepewną utrzymania ekipą Black Hawks. Mecz o „sześć” punktów rozegrają z kolei znajdujące się w strefie spadkowej drużyny Korkociagow oraz KPPNu.

AKS z Albero o medal, Vittoria z Black Label o przedłużenie szans na utrzymanie

W czwartkowy wieczór odbędzie się osiem spotkań. W Lidze B2 przybliżyć znacząco do utrzymania może się CMR Eskulap. Do tego potrzebuje jednak wygranej w starciu z Walkoverem. Przed okazją na zrównanie się punktami z liderującą Lidze D2 Rodziną Królewską stanie Alliance, pod warunkiem jednak, że pokona nieobliczalny Big Time Kraków. Sporo powinno się dziać w starciu dwóch zespołów znajdujących się aktualnie w strefie spadkowej, czyli Vittorii Kraków oraz Black Label. Jednak najciekawiej zapowiada się rywalizacja w Lidze E2 pomiędzy Kabaretem a Albero Meble. O kolejne wygrane powalczą także Groove Street oraz Błękitna Husaria.

Zbliżyć się do medalu, BiegunSport z Chłopami o "sześć" punktów

Z zaplanowanej na środowy wieczór serii gier najciekawiej zapowiada się rywalizacja w Lidze C1 pomiędzy Aptivem a Wakandą, której zwycięzca wykona ważny krok w kierunku wywalczenia medalu. Przybliżyć do mistrzostwa postara się Kameb, który podejmie walczące o utrzymanie Żubry. Na interesujące spotkanie liczymy także w Lidze C2, gdzie Tubylcy zmierzą się z Prawdzikami. W Lidze E1 powstrzymać zwycięski pochód Nie ma Lipy postara się Flamingo FT.

Cybermachina z TEBem o miejsce na podium, FC Kalinex o przełamanie

Najciekawiej we wtorek zapowiada się rywalizacja TEB Edukacji z Cybermachiną, która może wiele wyjaśnić w kwestii obsady ostatniego wolnego miejsca na podium Ligi A. Tylko wygrana z Asami pozwoli przedłużyć Piratom szanse na utrzymanie, więc emocji w tym meczu nie powinno zabraknąć. W Lidze B1 mający ostatnio słabszy okres FC Kalinex podejmie grającą “o życie” Radkę. Interesująco powinno być także w Lidze B2, gdzie naprzeciw siebie staną ekipy Żymły Siermięgi oraz Czyżyn. Ważny krok w kierunku awansu może wykonać Astor, pod warunkiem jednak, że pokona Virtus Logistics. Z odniesieniem kolejnej wygranej problemu nie powinny mieć Browary Hills, które zmierzą się z Nosaczami. Podobnie w Lidze D1 stawiamy na zgodne zwycięstwa Dream Crushers oraz FC Meczdej, które mierzą się odpowiednio z Armagedonem oraz No Name. W Lidze E2 nadzieję na znalezienie się na podium i wywalczenie promocji postarają się Wściekłe Psy, którym przyjdzie rywalizować z Perłą.

Uratować sezon, o kolejną wygraną

Na rozpoczęcie 12. tygodnia rozgrywek boiska KS Nadwiślan i Hutnika, jak w każdy poniedziałek, standardowo będą gościć 36 drużyn. W elicie powinniśmy być świadkami dwóch ciekawych pojedynków. W pierwszym z nich Mazi-Team zagra z innym beniaminkiem - Pink Bowling, o to, kto będzie miał więcej spokoju na finiszu rozgrywek. W drugim z nich Aqua Soil spróbuje przedłużyć swoje nadzieje na brąz w meczu z klasowym GDA. W Lidze B2 szykuje się zacięta potyczka o utrzymanie, w której Grupa Partner powalczy o uratowanie wiosennego sezonu z Interem. W innym bardzo równo zapowiadającym się pojedynku tej grupy - Relaksmisja zagra o 3. kolejną wygraną z walecznym Oświecenia. Również o 3. wygraną z rzędu mają szansę powalczyć w Lidze D1 Asy NH B, na których drodze staną dziś gracze Coca Juniors.

Opuścić strefę spadkową, wykorzystać porażkę Albero

Na zakończenie 11. tygodnia wiosennych rozgrywek zostaną rozegrane 4 mecze przy ul. Parkowej. W Lidze B1 możemy być świadkami dwóch zaciętych pojedynków, w którym zagrają głównie zespoły dalszej części tabeli. Korkociągi zawalczą o wyjście ze strefy spadkowej z mającym ostatnio dobry okres Valposiano, natomiast Omega będzie chciała wrócić do gry o medale meczem z walczącym o utrzymanie KPPNem. W Lidze D2 Płaszów zagra o powrót do ścisłego topu z mającą nóż na gardle Vittorią, a w Lidze E2 wykorzystać porażkę Albero będą chciały dwie drużyny bijące się o awans, czyli AKS Kabaret i Wściekłe Psy.

Pościg Kadry, jasny cel Wonderkids

Kilka interesujących spotkań czeka nas w czwartkowy wieczór z FLS. Jednym z bardziej emocjonujących pojedynków z pewnością będzie spotkanie Ligi C1 pomiędzy Kadrą GAP a Aptivem, w którym faworytem są goniący Kameb „Akademicy”. W Lidze D1 dużą determinacją w meczu z No Name’em z pewnością wykaże się Klub Sportowy, który po ostatnich „wtopach” musi odrabiać straty do czołówki. Interesująco zapowiada się również mecz na szczycie Ligi E2 pomiędzy Wonderkids a Albero, w którym ekipa Gęborka ma jasny cel - zwyciężyć i przyklepać wiosennego majstra.

O poprawę ligowej sytuacji

Środowe pojedynki rozegrane zostaną na boiskach KS Nadwiślan. Kilka zespołów zagra dzisiaj ważne mecze w kontekście walki o utrzymanie. Będzie to na przykład Grupa Partner, która udaną końcówką w Lidze B2 mogłaby uratować swój byt, ale punktować powinna zacząć już dziś w meczu z Eskulapem. W innym ciekawym meczu Ligi B2 zagrają zespoły mające zdecydowanie więcej spokoju, czyli zwyciężający ostatnio Weldbud z chcącą walczyć o medal Relaksmisją. W Lidze A Bishaka do końca będzie się starać o wyjście na prostą, a przeszkodzić w tym będzie chciał Mazi Team. W Lidze C2 natomiast, Chłopy spróbują poprawić swoją sytuację meczem z faworyzowanymi Tubylcami. 

AS Maestro z Wodociągami o miejsce na podium, hitowe starcia w D1 oraz D2

We wtorkowy wieczór czekają nas przede wszystkim zmagania na niższych szczeblach FLS, ale nie oznacza to, że będzie brakować emocji. Do niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku dojdzie w Lidze D1, gdzie Shamrock zmierzy się z FC Meczdej. W Lidze D2 z kolei również będą rywalizować dwie ekipy bijące się o podium, czyli Alliance oraz Apollo 30. Najwięcej grania będzie w Lidze E1, w której duży krok w kierunku mistrzostwa może wykonać Nie ma Lipy. O ile pokona OREO. Z wyższych lig interesująco powinno być w starciu AS Maestro z Wodociągami Miasta Krakowa, wszak stawką jest pozostanie w grze o medale. Chcąc utrzymać się w Lidze C1 ograć Piłkarski Klub Rzeźników muszą dzisiaj Żubry. W Lidze C2 szybki rozpędzonym Browarom postara się pokrzyżować nieobliczalna Holba.

Ostatnia duża przeszkoda Stomatologii

W poniedziałkowy wieczór wszyscy będziemy spoglądać na hit w Lidze A, w którym pewnie krocząca po tytuł Stomatologia spotka na swojej drodze chyba ostatnią trudną przeszkodę - TEB Edukację. W innym meczu elity dobrą okazję na swoje pierwsze zwycięstwo wiosną mają zespoły WKSu i Cemarku, które zagrają bezpośrednio ze sobą. Liga B1 serwuje nam dzisiaj spotkanie zespołów z górnej połówki, które pilnie potrzebują się przełamać, czyli Kalinex kontra Piomet. W innym ze spotkań tej grupy uciekający ostatnio coraz szybciej strefie spadkowej zespół Black Hawks zagra z będącym już właściwie pewnym awansu Amberem. W Lidze C1 z zainteresowaniem spoglądamy w kierunku meczu Astora z Bandą Pycholi, ponieważ obie, spisujące się ostatnio bardzo dobrze ekipy, postarają się o poprawienie swojej aktualnej lokaty. Również w Lidze E1 będziemy świadkami pojedynku na szczycie, w którym zagrają ze sobą bardzo mocne zespoły UBSu i Husarii.

Godzina 19:00

Banda Pycholi - Astor (Liga C1)

Bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek w górnej części stawki. Banda w ostatnim meczu podzieliła się punktami z Kamebem, który przerwał tym samym swoją zwycięską passę, trwającą jeszcze od jesieni. Dzisiaj podopieczni Wojdaka mają przed sobą kolejny trudny bój - tym razem z wiceliderem. Astor wygrał ostatnio z ABB, dzięki czemu mógł odrobić dwa punkty względem lidera. Dla zespołu Życzkowskiego było to 5. zwycięstwo z rzędu i z pewnością powalczy on dzisiaj o kontynuację dobrej serii. Naszym zdaniem faworytem jest wyżej notowany zespół, ale “Pychole” również mogą pokusić się o niespodziankę.

NASZ TYP: X2

Jala Dreips - C.F. VilaNova (Liga C2)

Pojedynek górnej połowy tabeli, w którym zagrają ze sobą czwarta VilaNova z siódmą Jalą. Zespół Kiełbasy ostatnio doznał porażki z Prawdzikami, które nie miały dla niego litości. Dzisiaj Jala ponownie zmierzy się z rywalem podobnego kalibru, a stawką jest pierwsze zwycięstwo po prawie miesięcznej przerwie. Mimo piątkowego remisu, gracze Ferreiry nadal jednak pozostają jednym z kandydatów do wygrania ligi. Też wypada im więc to spotkanie wygrać, bo inny rezultat mógłby wyrzucić CF poza ciasną czołówkę. Naszym zdaniem to właśnie VilaNova dopisze sobie dzisiaj ważne 3 punkty.

NASZ TYP: 2

UBS Kraków - Husaria Kraków (Liga E1)

Pojedynek tuż za plecami liderującego Nie ma Lipy. Drugi w lidze UBS zmierzy się z będącą tylko dwa punkty za nim Husarią. Oba zespoły mają jak dotąd tylko po jednej porażce, którą zafundował im ten sam przeciwnik - Flamingo. W przypadku zwycięstwa UBS wskoczy dzisiaj na pozycję lidera, ale oznaczałoby to, że swoją znakomitą serię 6 wygranych meczów z rzędu przerwali gracze Szkutnika. Naszym zdaniem Husaria absolutnie nie ma zamiaru się zatrzymywać i wyrównane spotkanie zakończy się podziałem punktów.

NASZ TYP: X

Godzina 19:40

Wybrzeże Klatki Schodowej - Cemark.pl (Liga A)

Mec zespołów, o których już teraz można powiedzieć, że zaliczyły bardzo nieudaną wiosnę i w nadchodzącym sezonie zagrają powtórnie w Lidze B. Ambitnemu zespołowi Wybrzeża nie udało się w tym sezonie zdobyć jeszcze punktu i wydaje się, że dzisiejszy mecz z Cemarkiem jest ku temu najlepszą z możliwych okazji. Podobnie jednak myślą rywale, dla których mecz z WKSem to obowiązkowa szansa na wygranie pierwszej potyczki na wiosnę. Z racji tego, że oba zespoły mogą już zagrać na pełnym luzie, wynik tego spotkania może być każdy.

NASZ TYP: X

TEB Edukacja B - CA Sharks (Liga B1)

Ostatnim zwycięstwem nad Piometem po czterech kolejnych porażkach TEB wrócił wreszcie na właściwe sobie tory. Ekipa rezerw Targosza nadal jednak musi drżeć o utrzymanie, ponieważ od strefy spadkowej dzieli ją tylko punkt. “Rezerwiści’ nie mają dziś jednak łatwego meczu, ponieważ ich przeciwnikiem jest drugie w stawce CA Sharks. “Rekiny” w ostatnich dwóch meczach zdobyły jednak tylko jedno oczko, czym mocno skomplikowały sobie kwestię ewentualnego awansu. Dzisiaj stawiamy, że ambitna młodzież z TEBu może im mocno poprzeszkadzać i urwać kolejne punkty.

NASZ TYP: X

Wakanda FC - GSBK (Liga C1)

Zajmująca aktualnie 4. miejsce w ligowej stawce Wakanda stanie dzisiaj do walki o czwarte z rzędu 3 punkty. Rywalem egzotycznej ekipy będzie ostatni zespół w tabeli - GSBK. Gracze Sajdaka, mimo zerowego dorobku punktowego, wciąż mają jeszcze szanse na utrzymanie, o które - oprócz nich - biją się jeszcze cztery zespoły. “Pomarańczowi” ostatnie 3 spotkania kończyli jednak z dwucyfrowym bagażem straconych goli i nie wydaje nam się, żeby pierwsze punkty mogły przyjść z mocną Wakandą.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:00

Victoria - Bianconerri (Liga C2)

Victoria, mająca tyle samo punktów co przewodzące stawce Prawdziki, spotka się dzisiaj z uciekającymi przed spadkiem Bianconerri. Faworytem tego starcia jest zdecydowanie zespół Pawłowskiego, któremu szykuje się bardzo ciężka końcówka sezonu. Jeżeli Victoria chce powalczyć o mistrzostwo, to powinna dzisiaj bezwzględnie dopisać do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Zespół “Biało-czarnych” potrafi być trudną przeszkodą, ale ostatnie trzy porażki obniżają znacznie jego notowania i dzisiaj określamy jego szanse jako minimalne.

NASZ TYP: 1

KS Augustyn - OSK Adrenalina (Liga D2)

Będący na bezpiecznej lokacie Augustyn ma dzisiaj do rozegrania spotkanie z zespołem, który wiosną mocno rozczarowuje, czyli Adrenaliną. Gracze OSK grają poniżej przedsezonowych oczekiwań i po 8 spotkaniach mają tylko 4 punkty na koncie. Mimo małego dorobku, wciąż mogą się jeszcze utrzymać, ale do tego będzie potrzebne przerwanie przedłużającej się serii meczów bez wygranej. Augustyn natomiast ubiegłotygodniową porażką z Alliance zakłócił swój ostatnio lepszy okres. Typujemy jednak, że dzisiaj gracze Samołyka staną na wysokości zadania i z gorzej spisującym się przeciwnikiem ponownie zapunktują.

NASZ TYP: 1

Big Time Kraków - Rodzina Królewska (Liga D2)

Nadrabiający ostatnio zaległości Big Time zagra dziś swój kolejny mecz w przeciągu kilkunastu dni. Zawodnicy Diaza sprawili ostatnio dość sporą niespodziankę pokonując minimalnie znajdujący się w czołówce Płaszów. Dzisiaj pojawia się kolejna okazja, żeby ograć ekipę z ligowego topu, ponieważ “Niebiescy” zagrają z liderem. Rodzina Królewska ostatnie 5 spotkań wygrała i aktualnie znajduje się na najlepszej drodze do mistrzostwa. Nie wydaje nam się, żeby najlepsza ofensywa w lidze nie poradziła sobie z rywalem z wciąż dalszej części tabeli.

NASZ TYP: 2

Godzina 20:35

TEB Edukacja - Stomatologia Stupka (Liga A)

Hitowo zapowiadający się pojedynek, którego wynikiem interesują się nawet zespoły innych lig. Najbardziej utytułowana ekipa w historii FLS może dzisiaj wrócić do gry tylko o wicemistrzostwo, ponieważ wiosna boleśnie zweryfikowała jej cele. Na dobrej drodze do upragnionego tytułu jest za to Stomatologia, która przez aktualny sezon idzie jak burza i właściwie to dzisiejsze spotkanie będzie jej najważniejszym testem. Na potknięcie SS po cichu liczy Rafis, który również nie jest bez szans na tytuł. Naszym zdaniem to zespół Stupki wygra po zaciętym meczu i potwierdzi, że ten sezon należy tylko do niego.

NASZ TYP: 2

Piomet AMR Campania - FC Kalinex (Liga B1)

Ważny mecz dla walczącego o awans Kalinexu, który zagra dzisiaj z Piometem. Zespół Campanii po ostatnich trzech porażkach prawdopodobnie będzie musiał zadowolić się jedynie środkiem tabeli. Jego dzisiejszy rywal ma natomiast o 4 punkty więcej i wciąż dobrą pozycję startową w walce o wyższą ligę. Jednym i drugim ligową sytuację skomplikowały ostatnie 3 spotkania. Piomet wszystkie z nich przegrał, natomiast Kalinex zdobył w nich tylko jedno oczko. Obstawiamy, że dzisiaj “Czerwoni-czarni” wreszcie się przebudzą i z powrotem wskoczą tuż za plecy Amberu.

NASZ TYP: 2

NEMBUD - Walkover (Liga B2)

Drugi zespół od góry zmierzy się dzisiaj z drugim zespołem od dołu. NEMBUD dzięki swojemu ostatniemu zwycięstwu nad Amadeusem mógł wskoczyć na pozycję wicelidera. Gracze Kubiczka pewnie zmierzają po awans do elity, ponieważ do końca sezonu zostały im już tylko mecze z dołem tabeli. Dzisiaj ich celem jest pokonanie mającego długą pauzę Walkovera, który w swoim ostatnim pojedynku zdobył wreszcie pierwsze punkty. Dla walczących o utrzymanie “Pomarańczowych” każde oczko jest na wagę złota, ale nie sądzimy, by dzisiaj poszli za ciosem zatrzymując NEMBUD.

NASZ TYP: 1

Godzina 21:00

Piraci - Rafis (Liga A)

Walczący o ligowy byt gracze Kościółka muszą się dzisiaj mocno spiąć, żeby zdobyć jakiekolwiek punkty. Rywalem mających ostatnio dwa trudne spotkania Piratów będzie rewelacyjny Rafis, dla którego - w przypadku porażki Stomatologii z TEBem - otwiera się dzisiaj szansa na zajęcie pozycji lidera. “Błękitni” wygrali swoich 5 ostatnich spotkań i wydaje się, że ambitnemu zespołowi rywali może dzisiaj zabraknąć argumentów w walce o ważne dla siebie punkty. Zdecydowanym faworytem tego meczu jest Rafis.

NASZ TYP: 2

Black Hawks - Amber (Liga B1)

Gracze Black Hawks przeżywają ostatnio lepsze chwile, ponieważ ich dwa ostatnie mecze kończyły się dla nich zwycięstwem. Dzisiaj zespół Kalety będzie miał poprzeczkę zawieszoną zdecydowanie wyżej, ponieważ zagra o kolejne 3 punkty z liderem. Właściwie pewny swojego powrotu do elity Amber ma dzisiaj okazję do zgarnięcia siódmej wygranej z kolei i wydaje nam się, że są ku temu wszelkie przesłanki. Stawiamy na zespół Kamila Maciuły, który nie powinien mieć problemu z przerwaniem dobrej passy “Jastrzębi”.

NASZ TYP: 2

Błękitna Wataha - Flamingo FT (Liga E1)

Grająca ostatnio niezłą piłkę Wataha w swoich dwóch ostatnich pojedynkach wysoko ogrywała swoich rywali. Niespodziewane były zwłaszcza rozmiary jej zwycięstwa sprzed tygodnia, kiedy to na jej rozkładzie pojawił się faworyzowany Heineken. Dzisiaj zespół Sudoła stoi przed okazją wskoczenia do górnej połówki tabeli, ale jego rywalem będzie mocne Flamingo, które ma dwa razy więcej punktów i szanse na medal. Naszym zdaniem to wyjaśnia kwestię faworyta tego starcia.

NASZ TYP: 2

Godzina 21:30

Pink Bowling - GDA Investment (Liga A)

Ostatnie 4 mecze przyniosły “Pinkom” aż 9 punktów, co pozwoliło im nieco odsunąć się od strefy spadkowej. O kolejne punkty gracze Pink Bowling zagrają dzisiaj z nieprzewidywalnym GDA, które ostatnio właściwie pogrzebało mistrzowskie marzenia TEBu. Wspomniane 3 punkty były dla ekipy Gęgotka bardzo ważne, ponieważ kompletnie nieudana wiosna, każe jej w dalszym ciągu martwić się o utrzymanie. Dzisiaj w pojedynku dwóch pogromców Edukacji lepsze powinno okazać się zmotywowane ostatnią wiktorią GDA, ale jak zwykle dużo będzie zależało od dostępnej kadry.

NASZ TYP: X2

Bad Boys - Aqua Soil (Liga A)

Drugi z najlepszy beniaminków elity spotka się dzisiaj z zespołem, który po niedawnej serii 3 porażek z czołówką spadł na 5. miejsce, odpuszczając już właściwie walkę o medal. Ekipa Bad Boys, zdobywając ewentualne 3 punkty, mogłaby dzisiaj być już właściwie pewna utrzymania w swoim premierowym sezonie w Lidze A. Jedni i drudzy grają bardzo dynamiczną piłkę i bez kompleksów podchodzą do każdego rywala. Spodziewamy się więc otwartego i obfitego w gole spotkania, ale nie umiemy wskazać zdecydowanego faworyta.

NASZ TYP: X

Asy NH - Cybermachina G. Pub (Liga A)

Rywalizacja w górnej połowie tabeli, pomiędzy zespołami, których dzieli tylko jeden punkty. Obie z ekip mają jeszcze szanse na zdobycie brązowego medalu, a swoją pozycję zawdzięczają konsekwentnie zdobywanym punktom w meczach przeciwko niżej notowanym zespołom. Asy w ostatnich dwóch meczach dopisały sobie do swojego dorobku 6 oczek, natomiast dobra seria Cyber trwa o dwa spotkania dłużej. Dzisiaj ciężko o pewnego faworyta do zwycięstwa i naszym zdaniem może paść tutaj każdy z rezultatów.

NASZ TYP: X