• Newsy
  • Posted
  • Read 159 times

Rafis mistrzem FLS!!!

Po zwycięstwie nad GDA Investment mistrzem FLS w sezonie jesiennym została drużyna Rafisu. Dla ekipy z Kazimierzy Wielkiej to pierwszy tytuł w Lidze A, w długiej ośmioletniej historii zespołu.

Od początku sezonu Rafis prezentował wysoką i równą formę pokazując, że tym razem jest wyjątkowo mocno zdeterminowany. Gdy inne ekipy gubiły punkty, zespół w błękitnych koszulkach regularnie punktował. Potknął się dopiero w przedostatnim starciu przeciwko Asom, ale ta porażka i tak niewiele zmieniała w kontekście wywalczenia mistrzostwa. Wygrana 7:2 z GDA oznacza nie tylko wywalczenie tytułu, ale także pełną dominację w ligowych statystykach. Rafis ma bowiem zdecydowanie najwięcej goli w rozgrywkach (równe 100) oraz najmniej straconych bramek (tyle samo ma GDA, ale jeszcze rozegra jedno spotkanie), co przekłada się na najlepszy bilans bramkowy.

Ogółem to trzeci mistrzowski tytuł w FLS. Rafis przygodę z naszymi rozgrywkami rozpoczął w 2012 roku i zdobył dwa mistrzostwa z rzędu w Lidze C2 i B. Od roku 2013 drużyna nieprzerwanie występuje w elicie, w której do tej pory 7-krotnie stawała na podium, 3-krotnie wywalczając srebrne medale, a 4-krotnie brązowe.

Last modified on sobota, 04 styczeń 2020 13:21
(0 votes)