Cenny triumf GDA/TEB, kolejne zwycięstwa Błękitnych

W poniedziałek po ważne zwycięstwo sięgnęła ekipa GDA/TEB, która wygrała z NEMBUDem i zachowała szanse na miejsce w pierwszej czwórce po fazie zasadniczej. W Lidze B/C kolejny triumf zanotowała Błękitna Siermięga, a w Lidze E Logitech Błękitna Husaria.

W poniedziałek Rafis po raz pierwszy w historii zmuszony był oddać mecz walkowerem, więc po trzy punkty bez gry sięgnęła Stomatologia Stupka, a jedynym rozegranym meczem w Lidze A było starcie pomiędzy NEMBUDem i GDA Investment/TEB Edukacją. Spotkanie mogło się podobać, było intensywne i stało na wysokim poziomie technicznym. Jedyne, czego zabrakło to emocje związane z wynikiem, bo ten był rozstrzygnięty w zasadzie już po pierwszej połowie. GDA/TEB w tej części gry zdobyło 7 z 10 goli w meczu i prowadziło różnicą 5 goli. W drugiej połowie nie dało się zbliżyć rywalom i kontrolowało mecz, choć ekipa w czerwonych koszulkach nie była już tak skuteczna. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem GDA/TEB 10:4.

W Lidze B/C odbyło się w poniedziałek jedno i wynik mógłby wskazywać na to, że było ono względnie wyrównane. Błękitna Siermięga pokonała bowiem Black Hawks różnicą trzech goli (12:9), jednak końcowy rezultat jest trochę mylący. Od samego początku tempo narzucała Siermięga i tak naprawdę szybko stało się jasne, kto ten mecz zakończy zwycięsko. Wystarczy powiedzieć, że “Jastrzębie” pierwszego gola zdobyły przy stanie 0:7. Udana końcówka pierwszej połowy i początek drugiej, kiedy to Black Hawks zdobyli trzy gole nie odwróciły losów meczu i choć w końcówce spotkania zawodnicy w czarnych koszulkach kilkukrotnie kierowali piłkę do bramki Siermięgi, to jednak jej zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

W Lidze E ANTyloopy zagrały z Logitech Błękitną Husarią. Po remisie z Perłą Kraków zespół ANT stracił już szanse na miejsce w pierwszej ósemce, a w obliczu wykluczenia za trzy walkowery drużyny FC KK 2019, z którą zawodnicy niebiescy mieli zagrać w meczu o 9 miejsce, starcie z Husarią było więc ostatnim w sezonie. Pożegnanie z rozgrywkami zimowymi niestety dla nich jednak się nie udało. Co prawda zespół ten stworzył sobie kilka okazji, ale na nieszczęście, niejako tradycyjnie dobrze dysponowały był golkiper Błękitnej Husarii - Ślusarczyk. W ofensywie “Błękitnych” też źle nie było, bo choć przestrzelili oni rzut karny, to w pięciu innych sytuacjach znajdowali drogę do siatki przeciwników. Po raz pierwszy trafili już w 2 minucie, przed upływem kwadransa podwyższyli wynik, a potem kontrolowali przebieg meczu punktujący ANTyloopy w końcówce. Ostatecznie Logitech Błękitna Husaria pokonała ANTyloopy 5:0.

Ciekawostki

• Black Hawks przegrali 8 mecz z rzędu, z kolei Błękitna Siermięga wygrała 4 kolejny mecz, w drugim z rzędu starciu strzeliła tuzin goli
  • Logitech Błękitna Husaria zaliczyła pierwsze czyste konto w sezonie, z kolei ANTyloopy po raz pierwszy nie strzeliły w meczu gola (nie licząc walkowera)
Last modified on wtorek, 11 luty 2020 13:10