Nic się nie stało urywa punkty Szopenom Futbolu

W poniedziałek zostały rozegrane tylko trzy z czterech zaplanowanych spotkań. W Lidze A NEMBUD zgodnie z planem pewnie pokonał Prawdziki. W Lidze C/D planowe zwycięstwo odniósł także Styropian Garlinho, który triumf w starciu ze Stalą Nowa Huta zapewnił sobie dopiero w ostatniej akcji meczu. Dużą niespodziankę sprawiła natomiast ekipa Nic się nie stało, która zremisowała z Szopenami Futbolu.

Zespół Prawdzików mógł być w miarę zadowolony z przebiegu pierwszego kwadransa starcia z NEMBUDem. Do tego właśnie mniej więcej momentu skazywane na porażkę Prawdziki toczyły wyrównany i bardzo zacięty bój z nieco wyżej notowanym rywalem. Gracze NEMBUDu nie mogli złapać odpowiedniego rytmu i mieli pewne problemy z zaskoczeniem i sforsowaniem dobrze funkcjonującej defensywy przeciwników. Odskoczyć udało im się dopiero dzięki dwóm trafieniom z końcówki pierwszej połowy, która zakończyła się ich prowadzeniem 5:2. Mimo pewnych problemów wynik był zatem dla NEMBUDu bardzo korzystny. Po zmianie stron ekipa ta miała pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, ale nie forsowała zanadto tempa. Mogliśmy za to zobaczyć dużą liczbę ładnych, finezyjnych i składnych akcji, po których ręce same składały się do oklasków. Dzięki wygranej NEMBUD jest już bardzo blisko miejsca w playoffach. Prawdziki natomiast na dobre ugrzęzły na ostatnim miejscu w tabeli.

Mecz ze Stalą Nowa Huta na pewno nie był spacerkiem dla graczy Styropianu Garlinho. Wszystko zaczęło się klasycznie, a więc od ich szybkiego prowadzenie. Tym razem nie udało im się jednak pójść za ciosem, a w dodatku z biegiem czasu to rywale zaczęli dyktować na boisku warunki. Stal już po kilku minutach wyrównała, ale mimo licznych okazji nie udało jej się strzelić drugiej bramki. Styropian przetrwał słabszy okres i jeszcze przed przerwą odpowiedział na poczynania rywali trafieniem na 2:1. Tempo meczu w pierwszych 20 minutach było doprawdy imponujące. Po zmianie stron wiele w tym aspekcie się nie zmieniło. Optyczną przewagę zyskał Styropian, który w pewnym momencie odskoczył od Stali na dystans dwóch goli. Zawodnicy Stali szybko jednak złapali kontakt a na niespełna cztery minuty przed końcem wyrównali. Lider Ligi C/D pokazał jednak w końcówce ogromny charakter i w ostatniej akcji meczu zaliczył trafienie, które przechyliło szalę zwycięstwa na jego korzyść. Mimo sporych problemów Styropian ostatecznie wygrywa. Wpadki nie uniknęli natomiast Szopeni Futbolu, którzy sensacyjnie stracili punkty w starciu z Nic się nie stało. Praktycznie od samego początku spotkania nic nie układało się po myśli Szopenów. Rywale prezentowali się bowiem bardzo korzystnie i byli dobrze zorganizowani. Już po niespełna pięciu minutach wyszli w dodatku na prowadzenie. Faworyci dłużej utrzymywali się przy piłce, cierpliwie rozgrywali swoje akcje, ale mieli kłopoty ze stworzeniem zagrożenia pod bramką NSNS. W pierwszej połowie Szopeni zdobyli tylko jednego gola i ta część gry zakończyła się remisem 1:1. Już na początku drugiej odsłony Anthony Schacherer wykorzystał rzut karny i Nic się nie stało ponownie było na prowadzeniu. Skołowani takim obrotem spraw Szopeni wraz z upływem czasu atakowali coraz bardziej chaotycznie. Jednak z takich akcji w samej końcówce przyniosło im jednak upragnione wyrównanie. Remis oznacza jednak, że ich strata do Styropianu zwiększyła się już do 4 punktów. Gracze Nic się nie stało na pewno po końcowym gwizdku czuli rozczarowanie, ponieważ zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki. Niemniej za remis ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem należą im się duże słowa uznania.

Ciekawostki

• Sześć kolejnych porażek to dla Prawdzików wyrównanie najgorszej serii w historii. Poprzednio zespół ten schodził z boiska pokonany sześć razy z rzędu na przełomie 2017 i 2018 roku ( porażki w 2 ostatnich meczach sezonu Jesień 2017 i w 4 pierwszych sezonu Wiosna 2018)