Trwają serie Alliance i Adgosklepu

W sobotę wysoką formę potwierdziły ekipy grające w Lidze C/D: Alliance oraz Adgosklep.pl, które rozprawiły się z rywalami wygrywając różnicą 5 goli. Dla jednych i drugich były to 4 triumfy z rzędu. W Lidze B/C Błękitna Siermięga pokonała Bishakę.

W meczu Ligi B/C spotkały się ekipy Błękitnej Siermięgi oraz Bishaki Kurdwanów. Mecz zapowiadał się interesująco, bo w obu składach znaleźć można wielu doświadczonych i uznanych FLSowych graczy. Spotkanie nie zawiodło i obfitowało w wiele ładnych i składnych akcji tak z jednej, jak i drugiej strony. Mecz toczył się w szybkim tempie, a nie brakowało także męskiej i twardej walki o piłkę. Do przerwy skuteczniejsza była Siermięga, która na zmianę stron schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie Bishaka szybko odpowiedziała na gola rywali i wynik dalej był niewiadomą. Trochę komfortu Siermięga zyskała na 10 minut przed końcem, kiedy to Wałaszek wyprowadził zespół na prowadzenie 4:2. Ten sam zawodnik na minutę przed końcem definitywnie rozstrzygnął losy meczu i po dobrym spotkaniu Błękitna Siermięga pokonała Bishakę 5:2.

W starciu z Krakoską Piłką dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni potwierdziła drużyna Alliance, które zwyciężyła już po raz czwarty z rzędu. Spotkanie to było niezwykle zacięte, jednak w niekoniecznie pozytywnym znaczeniu. Dużo było bowiem spięć i ostrych zagrań, w związku z czym sędzia często musiał używać gwizdka by przerwać grę. Od pierwszej do ostatniej minuty inicjatywa należała do graczy Alliance, którzy mieli zdecydowaną przewagę. Rywalom trzeba jednak oddać, że mieli w sobotni wieczór spora pecha, ponieważ wypracowali sobie kilka naprawdę niezłych strzeleckich okazji, ale z różnych przyczyn żadnej nie udało im się wykorzystać. Alliance po wyjściu na prowadzenie uspokoiło grę i już do końca kontrolowało przebieg meczu. Czwarte kolejne zwycięstwo pozwoliło tej ekipie już na dobre zagościć w górnej połówce tabeli Ligi C/D. Oczko wyżej od Alliance sklasyfikowany jest Adgosklep.pl, który nie miał większych problemów z pokonaniem UBSu Kraków. Na pierwszą bramkę faworyt musiał jednak czekać niemal kwadrans. Do tego czasu zawodnicy UBSu mądrze się bronili i skutecznie rozbijali ataki rywali. Sami atakowali sporadycznie i niezbyt zdecydownie. Po wyjściu na prowadzenie Adgosklep jeszcze bardziej podkręcał tempo i w efekcie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania podwyższył rezultat. Po zmianie stron gracze tego zespołu mogli zatem nieco uspokoić grę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i rozważnie budowali swoje kolejne akcje. Poczynania ofensywne drużyny przeciwnej ograniczyli natomiast do minimum. Mimo niekorzystnego rezultatu i coraz bardziej realnego widma kolejnej porażki UBS ambitnie dążył przynajmniej do honorowego trafienia. Cel ten udało się osiągnąć w samej końcówce zawodów. Pomimo straconej bramki Adgosklep zwyciężył efektownie i w pełni zasłużenie.

Ciekawostki

• Zespół Alliance w czterech ostatnich meczach stracił zaledwie 3 bramki, dwukrotnie zachowując czyste konto
  • Cztery kolejne wygrane to najlepsza seria Adgosklepu.pl od sezonu Wiosna 2017. Wówczas na przełomie kwietnia i maja zespół ten zwyciężał w 5 kolejnych meczach
  • Sześć porażek z rzędu to z kolei najgorsza seria UBSu Kraków od 2016 roku. Wtedy UBS przegrał aż 8 kolejnych spotkań (7 na zakończenie sezonu wiosennego i 1 na inaugurację jesiennego)