Pierwsze triumfy Krupińskich Pomp i Błękitnej Husarii

Początek 6 tygodnia zimowego przyniósł przełamanie i pierwsze triumfy Krupińskich Pomp w Lidze A oraz Logitech Błękitnej Husarii w Lidze E. Poza tym w zwycięstwa odnosiły ekipy FC Lasowic i Szopenów Futbolów.

Choć w jedynym poniedziałkowym meczu mierzyły się zespoły z dolnej części tabeli, spotkanie mogło się podobać. Zarówno Krupiński Pompy chcące odnieść pierwsze zimowe zwycięstwo, jak i podbudowane triumfem nad NEMBUDem Czyżyny postawiły na szybką grę na jeden kontakt, ale jednocześnie były dobrze zorganizowane w obronie. Sytuacja w tym meczu zmieniała się kilkukrotnie, Czyżyny najpierw uzyskały jednobramkową przewagę, by na przerwę schodzić przegrywając 2:3. W drugiej odsłonie szybko jednak wyrównały i wynik długi czas był niewiadomą. Ostatecznie po dobrym meczu, w którym sporo pracy mieli bramkarze obu ekip Krupiński Pompy pokonały Czyżyny 5:3.

Wyjątkowo jednostronne okazało się spotkanie pomiędzy Lasowicami a Błękitną Siermięgą. Od początku meczu przewagę uzyskali zawodnicy w zielonych strojach, którzy dzięki zdecydowanie lepszej gry w defensywie ograniczyli poczynania przeciwników, a sami grając szybko i zdecydowanie raz po raz dziurawili kiepską obronę przeciwników. Mimo w zasadzie szybko rozstrzygniętego wyniku w meczu nie brakowało ostrych starć, a fauli było sporo. Ostatecznie FC Lasowice okazały się w poniedziałek drużyną zdecydowanie lepszą i pewnie pokonały Błękitną Siermięgę 13:4.

Spotkanie Ligi C/D pomiędzy Rekonwalescentami Skawina i Szopenami Futbolu było wyrównanym widowiskiem, czego zresztą można było się spodziewać patrząc na bilans punktowy obu ekip. Zarówno jedni, jak i drudzy zgromadzili do tej pory po 9 oczek, a w poniedziałkowym starciu każda z ekip walczyła o każdy metr boiska, by sięgnąć po kolejny komplet punktów. W pierwszej połowie nieco lepiej prezentowali się Szopeni, jednak zespół ze Skawiny także szukał swoich szans, głównie w kontrach. W drugiej odsłonie zawodnicy w szarych koszulkach na dobre złamali opór rywali i odskoczyli na bezpieczny, czterobramkowy dystans. Rekonwalescenci w ostatniej minucie gry zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki ostatecznie ulegając 2:5.

Jedyne spotkanie w Lidze E było okazją do przełamania się zarówno dla Perły, jak i Logitech Błękitnej Husarii. Od początku meczu układał się po myśli zawodników w błękitnych koszulkach, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Bomba lądująca w w bramce Husarzy z ostatniej minuty pierwszej połowy dała Perle nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale jednak zawodnicy w zielonych koszulkach, zmuszeni do gonienia wyniku zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co skwapliwie wykorzystała Husaria w ostatnich 10 minutach gry. Po meczu z dużą liczbą strzałów i prowadzonym w niezłym tempie „Błękitni” wygrali z Perłą 6:2.

Transfery

• Marcin Kowalczyk znany z występów w Nieociosanych oraz Levadzie zadebiutował w zespole Krupińskich Pomp

Ciekawostki

• 13 zdobytych goli to najlepszy wynik w historii FC Lasowic. Do tej pory zespół ten zdobył w meczu maksymalnie 12 goli, a miało to miejsce 11 stycznia 2017 roku w starciu z Amberem (12:5).