Vittoria ogrywa Ready4s, Rafis i Zabankuj zrobiły swoje

W sobotni wieczór drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Rafis, który okazał się wyraźnie lepszy od Krupiński Pomp. W Lidze B/C kolejną wygraną zanotowało Zabankuj.pl. Wynik starcia z FC Dłubnią może być nieco mylący, ponieważ dla lidera Ligi B/C na pewno nie był to spacerek. W Lidze E natomiast po raz pierwszy w Lidze Zimowej przegrał zespół Ready4s, który musiał uznać wyższość Vittorii Kraków.

W spotkaniu kończącym trzecią kolejkę w Lidze A Rafis bez większych problemów pokonał Krupiński Pompy. Warto na wstępie zaznaczyć, że obie ekipy przystąpiły do tego starcia w przemeblowanych składach, z wieloma nowymi zawodnikami. Praktycznie od samego początku dała się zauważyć duża przewaga Rafisu, który z resztą szybko wyszedł na prowadzenie. Mógł je kilka razy podwyższyć, ale marnował kolejne okazje, a poza tym dobrze między słupkami spisywał się Jakub Ryś. Mimo jego dobrej postawy Pompy przegrywały po pierwszych 20 minutach 0:3, co i tak było najniższym wymiarem kary. Zawodnicy w białych koszulkach nie radzili sobie z mobilnymi i dobrze dysponowanymi rywalami. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większym zmianom. W dalszym ciągu to Rafis był stroną dominującą, chociaż Pompy starały się odgryzać i udało im się nawet strzelić trzy gole. Utytułowany rywal odpowiedział jednak pięcioma i pewnie sięgnął po drugi komplet punktów w sezonie.

Początek spotkania pomiędzy FC Dłubnią a Zabankuj.pl należał zdecydowanie do pierwszej z wymienionych ekip. Zawodnicy FC zaskoczyli swoich przeciwników wysokim pressingiem od pierwszej minuty, grą na jeden kontakt i dużą ruchliwością. FC Dłubnia wyszła nawet na prowadzenie, czym jednak wyraźnie rozjuszyła graczy Zabankuj. Z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. Ich gra zaczęła się kleić, pojawiły się pierwsze sytuacje pod przeciwną bramką. Na przerwę to własnie lider Ligi B/C miał korzystny dla siebie wynik, chociaż końcowe zwycięstwo jeszcze nie było pewne. Po zmianie stron Zabankuj zacieśniło szyki w defensywie i pozwoliło drużynie przeciwnej na zdobycie już tylko jednej bramki. Dużo w tym zasługa Sebastiana Błauta, który popisał się kilkoma spektakularnymi interwencjami. FC Dłubnia próbowała, bardzo chciała, ale tym razem nie była w stanie zapunktować. Zabrakło szczęścia, skuteczności i lepszej postawy w defensywie.

Vittoria Kraków rozegrała przeciwko Ready4s bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zwyciężyła. Zespół został wzmocniony osobami Piotra Mazeli, Kamila Płoskonki oraz wracającego Tomasza Gęsiorka i każdy z tych zawodników dołożył cegiełkę do końcowego triumfu. Wygrana długo nie była jednak wcale pewna. Vittoria co prawda była stroną aktywniejszą i prowadzącą grę, ale zawodziła skuteczność, dzięki czemu Ready4s niemal do samego końca mogło mieć nadzieję na zdobycz punktową. Chcąc w ostatnich minutach odrobić straty ekipa ta zastosowała manewr z wycofaniem bramkarza, który jednak się nie opłacił. Vittorianie w krótkim odstępie czasu strzelili trzy gole i przypieczętowali tym samym swoje zwycięstwo. Zawodnicy Ready4s również mieli w tym meczu swoje okazje i mogli odwrócić jego losy, jednak byli bardzo nieskuteczni i swój dorobek zamknęli jedynie honorowym trafieniem.

Transfery

• Aleksander Ślęczka w przeszłości reprezentujący barwy takich zespołów, jak Comfort Tours, GEO-ZENIT, czy GDA Investment po ponad dwóch latach ponownie znalazł się w składzie Rafisu, dla którego wiosną 2017 rozegrał 1 spotkanie
  • Znany z występów w JMG Futbol Team oraz Wodociągach Miasta Krakowa Seweryn Frączyk zadebiutował w barwach Zabankuj.pl
  • Pierwsze mecze w Vittorii Kraków rozegrali z kolei Kamil Płoskonka oraz Piotr Mazela

Ciekawostki

• Sebastian Stachel (Zabankuj.pl) zaliczył asystę nr 300 w historii jego występów w Futbolowej Lidze Szóstek
  • Vittoria Kraków wygrała dwa pierwsze mecze po raz pierwszy od jesieni 2018 roku, w kolejnych trzech edycjach przynajmniej raz na dwa pierwsze mecz traciła punkty