Inauguracje zmorą Husarii, Nic się nie stało ratuje remis

Choć dwa z czterech poniedziałkowych spotkań rozegrano w Lidze A, więcej emocji mieliśmy na niższych szczeblach. W Lidze C/D Nic się nie stało zremisowało z Krakoską Piłką ratując punkt dwie minuty przed końcem zawodów. W Lidze E drugie zwycięstwo odniósł NZS UEK, który nie dał Logitech Błękitnej Husarii strzelić choćby jednego gola. We wspomnianej Lidze A z kolei pewne i wysokie wygrane odniosły ekipy Elity-Bud oraz Asów NH.

Co się wydarzyło?

W pierwszym ze spotkań Ligi A Elita-Bud spotkała się z Pink Bowling, które remisie z faworyzowanym GDA/TEB chciało zapewne urwać punkty kolejnej ekipie mającej zimą walczyć o medale. Pierwsza połowa jeszcze wskazywała na to, że może dojść do kolejnej niespodzianki z udziałem Pinków, bo ta część gry była niezwykle zacięta. Optyczną przewagę miała co prawda Elita, ale rywale dobrze się bronili, byli dobrze zorganizowani i grali agresywnie w odbiorze. Z biegiem czasui “Błękitni” zaczęli jednak nie wytrzymywać tempa, pojawiało się więcej dziur w defensywie, co Elita-Bud zaczęła wykorzystywać. Wysoki pressing, szybka gra i polot w ataku zapewniły graczom w białych koszulkach ostatecznie wysokie zwycięstwo 8:2. W drugim spotkaniu Asy NH mierzyły się z NEMBUDem i zapewne chciały się zrewanżować za porażkę z jesieni, która najprawdopodobniej kosztowała ich brak złotego medalu. Zawodnicy w zielonych strojach, podobnie jak w starciu ze Stomatologią mecz zaczęli od szybko zdobytego gola, ale na ich nieszczęście, potem wydarzenia, szczególnie w drugiej połowie, także toczyły się podobnie do starcia z pierwszej kolejki. Asy szybko przejęły inicjatywę, grały szybko i składnie, jednak NEMBUD przed przerwą podjął jeszcze rękawicę, w efekcie czego po wymianie ciosów prowadził 4:3 i ostrzyliśmy sobie zęby na drugą połowę. Ta była jednak wyjątkowo jednostronna, a zwiastunem złych rzeczy dla NEMBUDu była żółta kartka dla Głuchaczki. Od tego momentu Asy zdobyły sześć goli z rzędu i po meczu toczonym w dobrym tempie, stojącym na wysokim technicznie poziomie, wygrały 10:4.

W Lidze C/D odbyło się jedno spotkanie, w którym Nic się nie stało mierzyło się z Krakoską Piłką, która w tym spotkaniu solidaryzowała się z kontuzjowanym po raz kolejny Marcinem Kopczyńskim, występując, niepierwszy zresztą raz, w specjalnie przygotowanych koszulkach. Obie drużyny do tego spotkania przystępowały po przegranych i w tym spotkaniu nie zamierzały kalkulować, dzięki czemu oglądaliśmy z obu stron otwartą i ofensywną piłkę. Piłka szybko przedostawała się z jednej bramki pod drugą, choć w niektórych momentach drużynom brakowało płynności. Żadna ze stron nie uzyskała w tym meczu znaczącej przewagi, a jak jedna z ekip wyszła na prowadzenie, to chwilę później druga odpowiadała trafieniem. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5, a co ciekawe, obie drużyny w tym spotkaniu radzić sobie musiały bez nominalnych bramkarzy. Nic się nie stało na mecz przybyło bez golkipera, z kolei bramkarz Krakoskiej, doznał kontuzji w trakcie spotkania.

W Lidze E mający na koncie jedno zwycięstwo NZS UEK mierzył się z rozpoczynającą dopiero sezon Logitech Błękitną Husarią. Zawodnicy w błękitnych koszulkach chcieli kontynuować serię dobrych wyników z końcówki jesieni i choć w tym spotkaniu byli stroną przeważającą, to jednak NZS dzięki mądrzej grze sięgnął po trzy oczka. Zdobyta we wczesnej fazie spotkania bramka sprawiła, że “Akademicy” mogli się cofnąć do obrony i kontrować. To przyniosło jeszcze dwie kolejne bramki w końcówkach połów i ostatecznie zwycięstwo 3:0. Husarii nie można odmówić starań - zespół w błękitnych koszulkach próbował strzałów z dystansu, jaki i prostopadłych piłek, ale nie znalazł sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza NZSu, który po calkiem dobrym meczu może sobie dopisać drugi komplet punktów.

Ciekawostki

  • Logitech Błękitna Husaria po raz drugi z rzędu (a trzeci ogółem) nie strzela gola w meczu otwierającym sezon, dodatkowo zespół ten ani razu nie wygrał na inaugurację.
  • Tomasz Armatys (Elita-Bud) oraz Bartosz Paleta (Krakoska Piłka) rozegrali swoje 100 spotkania w FLS
Last modified on wtorek, 03 grudzień 2019 11:46
(0 votes)