Stomatologia i 4senal górą!

Najlepszą drużyną sezonu zimowego w Lidze A została Stomatologia Stupka, która w finale pokonała GDA Investment/TEB Edukacja w stosunku bramek 5:1. Brązowym medalistą okazały się ASY NH, które zwyciężyły Elite-Bud. O wyniku rozstrzygnąć musiały jednak dopiero rzuty karne. W lidze C/D ostateczny triumf odnotował 4senal. Drugie i trzecie miejsce na pudle zajęły natomiast kolejno Despero i Albatros. Tuż za podium znalazła się drużyna Styropianu Garlinho.

W meczu, którego stawką było 3. miejsce w Lidze A, Elita-Bud mierzyła się z Asami. Jak na rangę wydarzenia, byliśmy świadkami bardzo czystego spotkania. Co więcej, zawodnicy obu ekip zaprezentowały nam też festiwal strzelecki. Do przerwy prowadziła Elita, natomiast w drugiej połowie to właśnie Asy wzięły sprawy w swoje nogi i przejęły inicjatywę. Ostatecznie - po 40 minutach mieliśmy wynik hokejowy 4:4, a o zwycięstwie zadecydować musiała seria rzutów karnych. Tu lepsza okazała się ekipa z NH. W wielkim finale ekipa Stomatologii Stupka, uznawana przez niektórych za faworyta, mierzyła się z GDA INVESTMENT/TEB EDUKACJA. Spotkanie z pewnością nie zawiodło. Mieliśmy niemal wszystko, czego potrzebuje największy futbolowy koneser - szybkie tempo, wysoki poziom, bramki. Choć wspomniane gole, poza wyjątkiem, padały przede wszystkim w drugiej odsłonie meczu. Stomatologia odniosła pewne, wysokie zwycięstwo, co zawdzięcza swojej konsekwentnej i mądrej grze. GDA/TEB pomimo porażki, należą się duże gratulacje za to, co pokazali w minionym sezonie.

Poniedziałkowe zmagania Ligi C/D rozpoczęliśmy meczem Styropianu z Albatrosem. Od samego początku obserwowaliśmy dynamiczne, a przy tym wyrównane spotkanie. Żadnej z drużyn nie można było odmówić zaangażowania i walki o każdy metr boiska. Do przerwy dwiema bramkami prowadził Albatros - a więc drużyna konkretniejsza, a przede wszystkim bardziej skuteczna od rywali. Druga odsłona przyniosła szybkiego gola kontaktowego, a paręnaście minut później było już nawet 2:2. O ostatecznym zwycięstwie Albatrosa zadecydowały jednak dwie zabójcze akcje z ostatnich minut. Dzięki zwycięstwu, to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu. W starciu finałowym świetną formę z ostatnich tygodni chciał potwierdzić 4senal. Zadanie nie było jednak łatwe, bo rywal - Despero - nakręcony szalonym zwycięstwem z Albatrosem, z pewnością podszedł do tej rywalizacji z chęcią triumfu. Od początku widać było jednak, że priorytetem obu ekip jest postawienie na szczelną obronę. Jako pierwsi, bramkę strzelili zawodnicy w pomarańczowych koszulkach. Tuż przed przerwą, dzięki trafieniu Marcina Wróżka, było już jednak 1:1. Obraz drugiej połowy, to ponownie tzw. “piłkarskie szachy”, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Finalnie, dwa kolejne ciosy przed końcowym gwizdkiem zadał jeszcze 4senal, i to on został mistrzem Ligi C/D.

Last modified on wtorek, 10 marzec 2020 13:50