Podsumowania dnia

Najciekawsze wydarzenia meczów z dnia poprzedniego.

Podsumowania dnia

Klub Sportowy i Płaszów górą w meczach na szczycie, Rafis co najmniej ze srebrem

W piątek bardzo ważne spotkania rozgrywano na czwartym szczeblu rozgrywkowym. W rywalizacjach pomiędzy drużynami walczącymi o tytuł mistrzowski lepsze okazały się drużyny Klubu Sportowego (D1), który zdecydowanie pokonał Krakoską Piłkę oraz Płaszowa-Serwis Bank (D2), który dzięki zabójczej końcówce ograł Rodzinę Królewską. W Lidze A dzięki wygranej co najmniej srebrne medale zapewnił sobie Rafis, a w B2 dzięki czwartej kolejnej wygranej bliżej medalu jest Relaksmisja. Na dole tabel także kilka ważnych wyników. Dzięki wygranej nad KPPN ze strefy spadkowej wydostały się Korkociągi (B1), a po zwycięstwe nad Jala Dreips pewne utrzymania są Chłopy (C2).

Big Time zmorą czołówki, podział punktów na szczycie E2

Czwartek stał pod znakiem batalii w Lidze E2, w której punktami podzieliły się walczące o wicemistrzostwo i awans do Ligi D - Albero Meble i AKS Kabaret. Ciekawie było w Lidze B2, w której Eskulap zapewnił sobie utrzymanie po meczu z Walkoverem. Dużo emocji było również w Lidze D2, gdzie najpierw Big Time zmierzył się z Alliance i jak się okazało ponownie urwał punkty zespołowi czołówki, a później mająca sporą przewagę Vittoria przegrała bardzo ważny mecz z również walczącym o utrzymanie Black Label.

Pierwsze przegrane Kamebu i Nie ma Lipy, ważna wygrana Chłopów

Środowe pojedynki toczone na boiskach KS Nadwiślan przyniosły bardzo dużo emocji. Ciekawie było w Lidze C1, gdzie niespodziewaną porażką swój mecz z Żubrami zakończył Kameb. Była to jego pierwsza porażka w FLS. Nie mniej ciekawy był inny mecz tej grupy, w którym Wakanda nieznacznie uległa mocnemu Aptivowi. Liga C2 również stała pod znakiem ważnych meczów. Na dole stawki Chłopy zgarnęły bardzo ważne 3 punkty w meczu z BiegunSportem. W meczu na górze Prawdziki ograły natomiast minimalnie Tubylców i wróciły na szczyt tabeli. W Lidze E1 Flamingo pokonało lidera z Nie ma Lipy, dla którego była to pierwsza przegrana w tej edycji. Potknięcie NmL wykorzystał zaś UBS, który gładko ograł Powrót Żywych Trupów.

Piraci ogrywają Asy, znany mistrz Ligi B2

We wtorkowy wieczór poznaliśmy kolejnego wiosennego mistrza FLS. Została nim w Lidze B2 Żymła Siermięga po pokonaniu Czyżyn. Ze szlagierowo zapowiadającego się starcia w Lidze A zwycięsko wyszła TEB Edukacja, która pokonała Cybermachinę. Piraci zupełnie nieoczekiwanie pokonali Asy NH i wciąż liczą się w walce o utrzymanie. W Lidze B1 trwa zacięta walka o uniknięcie degradacji na niższy szczebel, a swoje mecze wygrały zespoły Home Brokera oraz Radki. Nieoczekiwanej porażki w Lidze C1 doznał Astor, który w ostatniej minucie wypuścił z rąk remis z Virtus Logistics. Swoje w Lidze C2 zrobiły Browary, które nie pozostawiły żadnych złudzeń Nosaczom. Punktami podzieliły się z kolei ekipy Bianconerri oraz Porty. W Lidze D1 bardzo wysoko swoje mecze wygrały Dream Crushers oraz FC Meczdej. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosło Calcio&Birra Kraków, które pokonało Pakerbox.pl. Bardzo dobry mecz w Lidze D2 rozegrało Apollo 30 i pewnie pokonało Rekonwalescentów Skawina. W E1 w końcu przełamał się Heineken, który okazał się lepszy w starciu z Januszami Futbolu. Po pokonaniu Perły Kraków szanse na wywalczenie medalu w E2 zachowują Wściekłe Psy.

Pink Bowling (prawie) utrzymane, CA ponownie zwycięskie

W poniedziałkowy wieczór w Lidze A dziesiąte wiosenne zwycięstwo zanotowała Stomatologia, która pokonała Cemark.pl. Remisując z GDA z walki o medale chyba ostatecznie wypisała się ekipa Aqua Soil. Po pokonaniu Mazi Teamu praktycznie pewne utrzymania w elicie jest już Pink Bowling. W Lidze B1 po serii gorszych występów ponownie zwyciężyło CA Sharks, które wyszło zwycięsko ze starcia z KPPNem. Dość niespodziewanie punkty z Korkociagami straciły Wodociągi Miasta Krakowa. Wpadkę tą wykorzystało AS Maestro, które swój mecz z Black Hawks wygrało i bardzo zbliżyło się do trzeciej lokaty w tabeli. Po bardzo ciężkim meczu komplet punktów padł w Lidze B2 łupem Relaksmisji, która w pokonanym polu zostawiła Oświecenia Team. Cenne zwycięstwo odniosła natomiast Grupa Partner, która okazała się lepsza od Interu Kraków. W Lidze C2 ponownie punkty straciła Kadra GAP, tym razem remisując z FC Po 40-tce. Wygląda na to, że z walki o utrzymanie jednak nie rezygnują Różowe Pantery, które pokonały Piłkarski Klub Rzeźników. Trzeci triumf w czwartym meczu zanotowała w Lidze D2 Nowa Elektro Squad, która pokonała Big Time Kraków. Zgodne zwycięstwa odnieśli przedstawiciele ligowej czołówki: Alliance oraz Szopeni Futbolu. Po pokonaniu Błękitnej Watahy na podium Ligi E1 powróciła Husaria Kraków. Z marzeń o medalu nie zamierzają rezygnować Wzmocnieni, którzy zwyciężyli OREO.

Aptiv lepszy od Kadry, znamy mistrza E2

W czwartkowy wieczór poznaliśmy drugiego wiosennego mistrza FLS. W Lidze E2 najlepsza okazała się drużyna Wonderkids, która w decydującym spotkaniu pokonała Albero Meble. W ciekawie zapowiadającym się starciu w Lidze C1 dość niespodziewanie Aptiv nie dał większych szans Kadrze GAP. Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisał Kameb, chociaż przeprawa z Virtusem do najłatwiejszych nie należała. Po wygranej z Geodzikami na fotel lidera Ligi C2 powróciły Prawdziki. Piątą wygraną z rzędu zanotowała Porta Kraków, która po pasjonującym spotkaniu pokonała Jaglacci Tinderwolves. W Lidze D1 w pojedynku z BTCH niespodziewanie triumfowały Asy, które nie powiedziały jak widać jeszcze ostatniego słowa w kwestii walki o utrzymanie. W Lidze D2 Rekonwalescenci Skawina pokonali po dobrym meczu NZS UEK FC.

Wysokie zwycięstwo BiegunSportu, pierwsza wygrana Grupy Partner

Środa przyniosła wreszcie długo wyczekiwane zwycięstwo Grupy Partner, dla której może być to milowy krok w walce o utrzymanie. Przedostatni zespół Ligi B2 pokonał po emocjonującym meczu CMR Eskulap. W tej samej grupie kolejny raz udaną pogonią popisała się Relaksmisja, która odrobiła dużą stratę w meczu z Weldbudem i zachowała szanse na medal. W Lidze C2 niespodziewanych rozmiarów nabrało zwycięstwo BiegunSportu, który bardzo wysoko wygrał z Nosaczami. W Lidze D2 niżej notowana Nowa Elektro pokonała graczy faworyzowanego Albatrosa.

Hit dla FC Meczdej, kolejny krok Nie ma Lipy

Sporo się działo na FLSowych boiskach we wtorkowy wieczór. W Lidze B1 Wodociągi wyszły zwycięsko ze starcia z AS Maestro i awansowały na drugie miejsce w tabeli. Ważną wygraną odniósł Home Broker, który pokonał Radkę. Serię meczów bez zwycięstwa w meczu z Comarchem S.A. w końcu przerwała ekipa Krupiński Pompy. Równie długo na trzy punkty czekały Żubry, które w niezwykle istotnym pojedynku pokonały Piłkarski Klub Rzeźników. W tabeli przeskoczyły także Grande Bande, który to zespół musiał uznać wyższość ABB. Zatrzymać w Lidze C2 zwycięskiego marszu Browarów nie zdołała Holba i przegrała 2:4. Nie zawiodło hitowe starcie w Lidze D1 pomiędzy Shamrockiem i FC Meczdej. Cenne trzy punkty wywalczyła druga z wymienionych ekip i pozostaje w grze o strefę medalową. Pewną wygraną odniósł także zespół Dream Crushers, który awansował na fotel lidera. W Lidze D2 ważne zwycięstwo odniosła drużyna Alliance, która pokonała Apollo 30 i na tą chwilę jest najpoważniejszym rywalem Rodziny Królewskiej do tytułu mistrzowskiego. Sporo grania było w Lidze E1. Nie ma Lipy nie bez problemów pokonało ambitne OREO. Trzecią wygraną z rzędu zanotował Hutniczek, który pokonał Januszy Futbolu. W dołku pozostaje Heineken, który tym razem nie sprostał Powrotowi Żywych Trupów. Po zaciętym boju z Nic się nie stało trzy punkty powędrowały na konto Wzmocnionych FC. W Lidze E2 po raz drugi w sezonie Błękitna Husaria okazała się lepsza od Groove Street, a Jager-Masters od Starych Wilków.

Ważny punkt Stomatologii, pierwszy mistrz

Wydarzeniem poniedziałku było poznanie pierwszego wiosennego mistrza FLS, którym okazał się w Lidze B1 zespół Amber, który pokonał po zaciętym boju Black Hawks. Tytułu mógł być pewny już nieco wcześniej, ponieważ swój mecz przegrał FC Kalinex. Po raz pierwszy w sezonie punkty straciła przewodząca stawce w Lidze A Stomatologia, która zremisowała z TEB Edukacją. Wywalczony punkt jest jednak dla niej bardzo istotny, bo pozwolił zachować bezpieczną przewagę nad Rafisem, który pewnie pokonał Piratów, wciąż zachowując szanse na tytuł. Na trzeci stopień podium wskoczyła Cybermachina, która w niezwykle istotnym spotkaniu zwyciężyła Asy NH. Trzy punkty dopisało sobie także Aqua Soil i wciąż pozostaje w grze o podium. Po wygranej z Pink Bowling praktycznie pewne utrzymanie jest juz GDA Investment. Z kolei w pojedynku dwóch zespołów ze strefy spadkową górą Cemark.pl, który odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. WKS pozostaje tym samym z zerowym dorobkiem. Bardzo ciekawe widowisko stworzyły w Lidze C1 ekipy Bandy Pycholi ora Astora, a zakończyło się ono podziałem punktów po bramce bramkarza Pycholi w ostatniej akcji meczu. W Lidze C2 niespodziewanej porażki doznała Victoria, którą pokonali Bianconerri. Swój plan wykonała C.F. VilaNova, która zaskakująco łatwo uporała się z Jala Dreips. Kolejny krok w kierunku mistrzostwa Ligi D2 wykonała Rodzina Królewska. W Lidze E1 w starciu z Husarią cenny triumf zanotował UBS Kraków. Z kolei punkty w rywalizji z Błękitną Watahą straciło Flamingo FT i chyba tym samym pożegnało się z marzeniami o wywalczeniu miejsca na podium.